آمریکا دو بمب‌افکن استراتژیک دیگر در اروپا مستقر کرد

آمریکا دو بمب‌افکن استراتژیک دیگر در اروپا مستقر کرد
سه شنبه 20 اسفند 1398 - 13:40

ارتش آمریکا از استقرار دو بمب‌افکن استراتژیک «بی-۲» در پرتغال به منظور انجام وظایف محوله در قاره اروپا خبر داد.

العالم- آمریکا

به رغم هشدارها درباره تشدید تحرکات نظامی واشنگتن در اروپا، ستاد فرماندهی اروپایی آمریکا (مستقر در آلمان) گمانه‌زنی‌ها درباره استقرار دو بمب‌افکن واشنگتن در این قاره را تایید کرد.

به نوشته پایگاه آمریکایی «استرایپس»، در ادامه تحرکات نظامی آمریکا در کشورهای اروپایی حالا خبر رسیده که واشنگتن دو بمب‌افکن استراتژیک «بی-۲» در پایگاه هوایی خود در «آزور» پرتغال مستقر کرده است.

ستاد فرماندهی اروپایی ارتش آمریکا در بیانیه‌ای ضمن تایید این خبر اعلام کرد که این دو بمب‌افکن استراتژیک تحت فرماندهی این ستاد عملیات‌های محول شده را انجام خواهند داد.

بمب‌افکن «بی-۲» آمریکا از پایگاه هوایی «وایتمن» ایالت میزوری آمریکا به پرتغال اعزام و در فرودگاه «لایس فیلد» این کشور مستقر شده‌اند.

طبق گزارش رسانه‌های آمریکایی، لایس فیلد تنها فرودگاه نظامی آمریکا مستقر در مناطق مرکزی اقیانوس اطلس است که واشنگتن از آن برای عملیات‌های مختلف از قبیل سوخت‌گیری و تعمیر جنگنده‌ها استفاده می‌کند.

نیروی هوایی ارتش آمریکا در ماه آگوست ۲۰۱۹ (اواسط مردادماه ۱۳۹۸) هم یک بمب‌افکن «بی-2» به اروپا ارسال و در این قاره مستقر کرده بود.

رسانه‌ها و مقام‌های آمریکایی دلیل تشدید این تحرکات نظامی را «نگرانی‌های ایالات متحده و اروپا درباره تجاوزگری روسیه» خوانده‌اند اما مسکو ضمن رد ادعاهای غرب، به آنها درباره تشدید تحرکات نظامی به ویژه در مناطق همجوار روسیه هشدار داده است.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها