حملات لفظی نماینده رژیم سعودی در آژانس علیه ایران

حملات لفظی نماینده رژیم سعودی در آژانس علیه ایران
پنج‌شنبه 22 اسفند 1398 - 08:13

نماینده رژیم عربستان سعودی در وین ضمن استقبال از گزارش اخیر گروسی علیه ایران، به عقده‌گشایی علیه تهران پرداخت.

العالم - عربستان سعودی

«عبدالله بن خالد بن سلطان بن عبدالعزیز»، سفیر رژیم سعودی در اتریش و نماینده این کشور در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین روز چهارشنبه در سخنانی ضمن استقبال از گزارش اخیر مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره اجرای برجام توسط ایران، به حمله لفظی علیه تهران پرداخت.

بر اساس گزارشی که واس از سخنان نماینده سعودی منتشر کرده، وی که در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی سخن می‌گفت مدعی شد که نقض مستمر توافق هسته‌ای توسط ایران باج‌خواهی تلقی شده و تهدیدی برای جامعه بین‌المللی است و همچنین بیانگر محدودیت‌های برجام است.

وی همچنین ایران را متهم کرد که از منابع مالی حاصل از برجام برای حمایت از گروه‌های تروریستی بهره برده و فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده خود را تشدید کرده است.

این دیپلمات سعودی در سخنان خود همچنین از ادعای آژانس مبنی بر لزوم دسترسی به برخی اماکن در ایران حمایت کرده است.

وی بدون اشاره به خروج یکجانبه آمریکا از برجام خواستار بازگشت بدون پیش‌شرط ایران به میز مذاکره شده و از مذاکراتی یاد کرده که در آن به آنچه او رفتارهای بی‌ثبات‌کننده ایران خوانده پرداخته می‌شود.

ریاض درحالی تهران را به اقدامات بی‌ثبات‌کننده در منطقه متهم می‌کند که تجاوز این کشور به یمن و کشتار مردم آن در آستانه ورود به ششمین سال خود است. ده‌ها هزار یمنی در جریان این تجاوزگری جان خود را از دست داده‌اند و میلیون‌ها یمنی برای امرار معاش خود با مشکلات بسیاری مواجه هستند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها