صنعا: طرح صلح ما بجاست اما حق پاسخ‌گویی را نیز محفوظ می‌داریم

صنعا: طرح صلح ما بجاست اما حق پاسخ‌گویی را نیز محفوظ می‌داریم
شنبه 6 ارديبهشت 1399 - 14:20

رئیس شورای عالی سیاسی یمن ضمن اعلام اینکه ارتباط با عربستان ادامه دارد اما در معرض جزر و مد است، تصریح کرد صنعا حق پاسخ‌گویی را برای خود محفوظ می‌دارد.

العالم - یمن

«مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن در گفت‌وگویی با روزنامه یمنی «الثوره» به مناسبت دومین سالگرد شهادت «صالح الصماد» رئیس پیشین شورای عالی سیاسی به آخرین تحولات در رابطه با یمن پرداخت.

وی گفت: طرح صلحی که در پنجمین عید انقلاب ۲۱ سپتامبر پیشنهاد کردیم همچنان پابرجاست اما حق خود در پاسخگویی را نیز محفوظ می‌دانیم.

رئیس شورای عالی سیاسی یمن در سپتامبر سال گذشته (۲۰۱۹) طرح صلحی به ائتلاف پیشنهاد کرد اما حملات ائتلاف همچنان ادامه پیدا کرد.

المشاط ادامه داد : سند راه‌حل سیاسی را که ارائه دادیم منصفانه می‌دانیم زیرا شامل تمام پرونده‌های جنگ می‌شود. ارتباط با عربستان سعودی ادامه دارد اما در معرض مد و جزر است و در واقعیت عینیت پیدا نکرده است.

وی تصریح کرد: هیچ در منتهی به صلحی را نخواهیم بست و هیچ امتیازی که منجر به ضربه به حاکمیت کشورمان شود، نخواهیم داد.

المشاط در ادامه موضع سازمان ملل نسبت به جنگ اقتصادی علیه یمن را منفی خواند و گفت، این سازمان پوشش لازم را برای ائتلاف متجاوز به یمن فراهم کرده است.

رئیس شورای عالی سیاسی در ادامه گفت: تدابیر و اقدامات لازم برای حمایت از ملت در مقابل کرونا را انجام داده‌ایم و کشورهای متجاوز همچنان تلاش می‌کنند کرونا را وارد یمن کنند.

المشاط تأکید کرد: چشم‌انداز ملی از برون‌رفت گفت‌وگوهای ملی مورد توافق آغاز می‎شود. استقلال و صاحب اختیار بودن شرط برخاستن کشور و ملت است. تمام تغییرات دولتی در چارچوب توسعه صورت می‌گیرد و در رابطه با قوانین مقابله با فساد نکات زیادی وجود دارد زیرا برای زمان ثبات وضع شده‌اند.

«ترکی المالکی» سخنگوی رسمی نیروهای ائتلاف سعودی در یمن، روز جمعه (دیروز) اعلام کرد که ائتلاف از روز پنج‌شنبه (۲۳ آوریل) به مدت یک ماه آتش‌بس خود را تمدید می‌کند.

این در حالی اعلام می‌شود که ائتلاف سعودی در دو هفته گذشته که آتش‌بس دو هفته‌ای اعلام کرده بود، حملات گسترده‌ای به مناطق مختلف یمن داشت.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها