ورود سامانه بارشی جدید به کشور/ پیش بینی سازمان هواشناسی بر تداوم بارش‌ها تا روز جمعه/ وزش باد شدید در تهران و 10 استان دیگر

ورود سامانه بارشی جدید به کشور/ پیش بینی سازمان هواشناسی بر تداوم بارش‌ها تا روز جمعه/ وزش باد شدید در تهران و 10 استان دیگر
دوشنبه 15 ارديبهشت 1399 - 12:49

سازمان هواشناسی با اعلام ورود سامانه بارشی جدید به کشور از فردا، تداوم بارش‌ها تا روز جمعه را پیش بینی و از وزش باد شدید طی امروز در ۱۱ استان از جمله تهران خبر داد.

العالم ـ ایران ـ علمی

بنابر گزارش سازمان هواشناسی کشور، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز برای خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پیش بینی شده و سامانه بارشی به‌تدریج از اواسط امروز از شمال غرب کشور خارج می‌شود.

فردا با ورود سامانه بارشی جدید از شمال غرب و غرب به کشور به‌تدریج بارش در این مناطق آغاز خواهد شد. روز چهارشنبه با تقویت سامانه بارشی، گستره فعالیت آن علاوه بر شمال غرب و غرب به استان‌های واقع در جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی، دامنه‌های البرز مرکزی و نیمه غربی سواحل دریای خزر کشیده می‌شود. با ورود این سامانه بارش باران، رگبار، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش بینی شده است.

روز پنجشنبه برای شمال غرب و برخی مناطق غرب کشور و جمعه برای برخی مناطق شمال غرب کشور بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی امروز برای بخش‌هایی از استان‌های قزوین، البرز، تهران، سمنان، قم، سیستان و بلوچستان، اصفهان، یزد، کرمان، خراسان رضوی و خراسان جنوبی وزش باد شدید پیش بینی شده است. فردا و چهارشنبه نیز برای غرب، جنوب غرب، مرکز، جنوب و دامنه‌های جنوبی البرز باد شدید پیش بینی شده که گاهی همراه با گردوخاک خواهد بود. همچنین چهارشنبه شمال خلیج‌فارس مواج پیش بینی شده است.

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها