اختصاصی العالم/

جزئیات طرح خطرناک آمریکا در الحسکه

جزئیات طرح خطرناک آمریکا در الحسکه
جمعه 2 خرداد 1399 - 16:30

منابع ویژه به تلویزیون العالم اعلام کردند، نیروهای اشغالگر آمریکایی و فرانسوی در شهر "الشدادی" یکی از اهالی این شهر را مسئول تشکیل نیرویی نظامی، موسوم به "حراس النفط" با حقوق ماهیانه 200 دلار کردند.

العالم- سوریه

منبع مذکور تصریح کرد، این تکشل نظامی ماموریتی نظامی خواهد داشت که با طرح‌ها و برنامه‌های ارتش اشغالگر آمریکا در پیوند است.

همین منابع یادآور شدند، نیروهای آمریکایی در حال جذب جوانان در شهر الشدادی هستند تا با آنها در "خراب الجیر" در حومه المالکیه واقع در حومه الحسکه و نیز بخشی از "کراچوک" واقع در مثلث مرزی سوریه، ترکیه و عراق همکاری کنند.

در همین راستا، "ویلیام روباک" مستشار نیروهای موسوم به ائتلاف آمریکایی و "غسان الیوسف" رئیس شورای مدنی دیرالزور، وابسته به "قسد"، در شهر الحسکه دیدار و درباره تداوم حمایت از شوراهای مدنی در این منطقه و تضمین تداوم حضور طولانی‌مدت نیروهای آمریکایی در این منطقه گفت‌وگو کردند.

منابع مطلع تأکید کردند، نیروهای آمریکایی مستقر در سوریه طی چند روز اخیر اقدام به استقرار مجدد در حومه الرقه کردند که پیشتر شمار زیادی از آن ها از پایگاه ‌های‌ خود در این منطقه خارج شده بودند.

این منابع تصریح کردند، کارشناسانی از نیروهای آمریکایی وارد حومه الحسکه شده‌اند و از برخی اماکن در حومه‌های الرقه بازدید کردند و قرار است در این مناطق مواضعی جدید احداث کنند. این کارشناسان، روستاهای "الجزره" و "عاید" در غرب الرقه و "حزیمه" در شمال الرقه و "الکرامه" در حومه شرقی الرقه را به عنوان مناطقی برای احداث مواضع جدید انتخاب کرده‌اند.

به گفته همین منابع، عملیات احداث مواضع جدید آمریکا اوایل ماه آینده و بعد از ورود تجهیزات لجستیکی و نظامی به پایگاه‎های آمریکایی در الحسکه، آغاز خواهد شد و سپس نیروهای اشغالگر به همراه تجهیزات و مهمات نظامی‌شان در این مواضع مستقر خواهند شد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها