انحطاط اخلاقی، دستاورد بن سلمان برای عربستان سعودی

انحطاط اخلاقی، دستاورد بن سلمان برای عربستان سعودی
پنج‌شنبه 26 تير 1399 - 19:02

قوه قضائیه عربستان سعودی اخیرا حکم خود درباره موضوع خروج بدون اذن از منزل را صادر کرده است.

العالم – کشکول

برخی این حکم را هدیه ای از سوی محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی به زنان سعودی توصیف کردند و عده ای نیز آن را عامل از هم پاشیدن کیان خانواده در این کشور دانستند.

این حکم در حالی صادر شد که بن سلمان اموال خاندان سلطنتی را به نفع خود، مصادره، مخالفانش را سرکوب و هر شخصی را که تهدیدی برای تاج و تخت آینده اش محسوب می شود، از میان برمی دارد.

وی برای آنکه پایه های این تاج و تخت را محکم کند در تلاش برای جذب جوانان به هر وسیله ای حتی ایجاد انحطاط اخلاقی در جامعه عربستان سعودی است.

کارشناسان معتقدند بن سلمان در صورتیکه واقعا دلش برای جوانان سعودی می سوزد چرا برای آنان فرصتهای شغلی ایجاد نمی کند که البته با توجه به شکست سیاستهای اقتصادی اش به ویژه کاهش 90 درصدی درآمد نفت این کشور ایجاد چنین فرصتهایی بسیار دشوار است.

آنان گفتند که به همین علت می توان دریافت که چرا بن سلمان با تاسیس هیات تفریح، پای زنان بدحجاب را به این کشور باز کرد و به بهانه اعطای حقوق به زنان، آداب و رسوم سعودی را نابود و همزمان، هر زنی را که خواستار التزام به سنتهای اجدادی شد، زندانی کرد.

به گفته کارشناسان، قانون جدید که رسانه های بن سلمان آن را بزرگترین پیروزی برای زن سعودی توصیف کردند در واقع تلاشی از سوی وی برای جلب توجه جوانان این کشور حتی به قیمت نابودی پایه های خانواده و جامعه آن است.

کارشناسان تصریح کردند که بن سلمان با چنین اقدامهایی می خواهد افکار عمومی عربستان سعودی را از افزایش 15 درصدی مالیات بر ارزش افزوده، گران شدن بنزین یا درخواست جوانان برای حل مشکل بیکاری به ویژه در میان تحصیل کرده ها منحرف کند که برخی از آنان از شدت عصبانیت و به خاطر آنکه سالهاست نتوانسته اند کاری پیدا کنند، مدرک تحصیلی خود را آتش زدند.

لذا جوانان سعودی با ایجاد هشتگی به نام #قوه قضائیه- ساقط می کند- غایب شدن# به بن سلمان نصیحت کردند که به جای آنکه به زنان حق خروج بدون اذن از خانه را بدهد آنهم بدون آنکه درآمدی داشته باشند، برای آنان فرصتهای شغلی ایجاد کند تا بتوانند زندگی کنند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها