ترامپ بار دیگر شرایط شیکاگو را بدتر از افغانستان توصیف کرد

ترامپ بار دیگر شرایط شیکاگو را بدتر از افغانستان توصیف کرد
سه شنبه 31 تير 1399 - 14:14

رئیس‌جمهور آمریکا در اظهارنظری آمار خشونت شهر شیکاگو را بدتر از جنگ افغانستان دانسته و تهدید کرده پلیس فدرال بیشتری را به این شهر می‌فرستد.

العالم - آمریکا

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روز گذشته در دفتر کاخ سفید در گفت‌وگو با خبر‌نگاران بار دیگر گفت که خشونت در شهر شیکاگو بدتر از جنگ در افغانستان است.

به نوشته وبگاه «ایندیپندنت»، ترامپ در جمع خبرنگاران گفت: «تابستان امسال خشونت در [شهر] شیکاگو با اختلاف بدتر از [جنگ] افغانستان است.»

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین گفت: «این (خشونت شهر شیکاگو) بدتر از هرچیزی است که مردم دیده‌اند.»

ترامپ در صحبت‌های خود همچنین عملکرد پلیس فدرال که وی به شهر پورتلند برای سرکوب معترضان فرستاده بود را ستود و تهدید کرد نیرو‌های بیشتری را به دیگر شهر‌هایی که تحت رهبری دموکرات‌ها مانند شیکاگو هستند می‌فرستد.

دونالد ترامپ فرمانداران ایالت‌ها و پلیس را به مماشات با معترضان متهم کرده و خواستار برخوردهای «قاطعانه‌تر» شده است.

روز گذشته «کن کوچینلی»، معاون وزیر امنیت داخلی آمریکا از استفاده از پلیس فدرال برای سرکوب اعتراضات در شهر پورتلند دفاع کرد.

ایندیپندنت نوشته، ترامپ بارها شیکاگو را با افغانستان مقایسه کرده و هر بار این مقایسه اشتباه بوده است.

رئیس‌جمهور آمریکا پیش از این نیز زندگی در شهرهای تحت اداره دموکرات‌ها مانند شیکاگو را به دلیل آمار بالای جرم و جنایت در آن‌ها مانند زندگی در جهنم دانسته بود و مدعی شده که زندگی در این شهر از افغانستان نیز بدتر است.

شیکاگو با جمعیت بیش از ۹ میلیون نفر سومین شهر پرجمعیت در ایالات متحده است و پرجمعیت ‌ترین شهر غرب آمریکاست. این شهر یکی از خشن‌ترین و جرم‌خیزترین شهرهای آمریکا محسوب می‌شود. پژوهشگران هنوز نتوانسته‌اند این پدیده را تبیین کنند. در مقاله‌ای که سال ۲۰۱۷ در اندیشکده آتلانتیک ارائه شده آمده که پژوهشگران و تحلیلگران هنوز به اجماع بر سر دلایل این موضوع نرسیده‌اند.

فارس

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها