سازمان هواشناسی در باره رگبار باران، رعد وبرق و برخورد صاعقه هشدار داد

سازمان هواشناسی در باره رگبار باران، رعد وبرق و برخورد صاعقه هشدار داد
پنج‌شنبه 2 مرداد 1399 - 19:56

سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار زرد، از رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید در برخی از استان‌های کشور طی دو روز آینده (۳ و ۴ مرداد) خبر داد.

العالم ـ ایران ـ علمی

در هشدار زرد رنگ سازمان هواشناسی آمده است که این شرایط جوی امروز (۲ مرداد) در نیمه شمالی آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، ارتفاعات خراسان شمالی، جنوب سیستان و بلوچستان و هرمزگان پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس این هشدار، رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید فردا (۳ مرداد) در نیمه شمالی آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات زنجان، ارتفاعات سمنان، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب و غرب فارس و کهگیلویه و بویر احمد دور از انتظار نیست.

روز شنبه (۴ مرداد) نیز در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین، گیلان، مازندران، گلستان، ارتفاعات استان‌های کردستان، البرز، تهران، سمنان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، جنوب سیستان و بلوچستان، شمال و شرق هرمزگان، فارس، کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب لرستان و شمال و شرق خوزستان بارش‌ها ادامه دارد.

سازمان هواشناسی هشدار داده که در این مناطق احتمال بالا آمدن ناگهانی آب مسیل‌ها و رودخانه‌ها، احتمال آب‌گرفتگی و برخورد صاعقه وجود دارد. به همین دلیل در تردد و اسکان در حاشیه رودخانه‌ها، مسیل‌ها و صعود به ارتفاعات احتیاط شود.

سازمان هواشناسی همچنین در هشدار نارنجی رنگ دیگری از تشدید فعالیت سامانه بارشی، رگبار باران همراه با رعد و برق و گاهی وزش باد شدید در برخی مناطق کشور خبر داده است.

بر اساس این هشدار فردا (۳ مرداد) این شرایط جوی در نیمه غربی و جنوبی فارس و روز شنبه (۴ مرداد) در نیمه غربی فارس و کهگیلویه و بویر احمد پیش‌بینی می‌شود.

سازمان هواشناسی تاکید کرده که در این مناطق امکان سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها، آب‌گرفتگی محدود و وقوع صاعقه وجود دارد. از این‌رو از تردد در حاشیه رودخانه‌ها یا مسیل‌ها خودداری شود و تمهیدات لازم برای کاهش خسارت به محصولات کشاورزی مدنظر قرار گیرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها