استقبال امارات و بحرین از سازش سودان و رژیم صهیونیستی

استقبال امارات و بحرین از سازش سودان و رژیم صهیونیستی
شنبه 3 آبان 1399 - 11:29

امارات و بحرین با صدور بیانیه‌‌هایی از عادی‌سازی روابط سودان و رژیم صهیونیستی استقبال کردند.

العالم - امارات

وزارت خارجه امارات در بیانیه‌ای ضمن استقبال از عادی‌سازی روابط سودان و رژیم صهیونیستی، توافق سازش دو طرف را «توافق تاریخی» خواند.

وزارت خارجه امارات همچنین تلاش‌های آمریکا، سودان و رژیم صهیونیستی برای دستیابی به این توافق را ستود و ابراز امیدواری کرد که این توافق تأثیرات مثبتی بر فضای صلح، همکاری بین‌المللی و منطقه‌ای داشته باشد.

طبق گزارش خبرگزاری امارات (وام)، در بیانیه مذکور آمده است که تصمیم سودان برای برقراری روابط با رژیم صهیونیستی اقدام مهمی برای تقویت امنیت و شکوفایی منطقه است و این دستاورد به توسعه و همکاری اقتصادی، تجاری، علمی و دیپلماتیک منجر خواهد شد.

وزارت خارجه بحرین هم در بیانیه‌ای از سازش خارطوم و تل‌آویو استقبال کرد و آن را گامی تاریخی در مسیر تحقق صلح، ثبات و شکوفایی در منطقه برشمرد.

طبق گزارش خبرگزاری بحرین(بنا)، وزارت خارجه این کشور تلاش‌های آمریکا برای دستیابی به این توافق را ستود و تأکید کرد که این توافق باعث تحقق خواسته‌های ملت سودان برای رشد و شکوفایی و تقویت صلح در منطقه خواهد شد.

کاخ سفید روز جمعه اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا خبر داده که رژیم صهیونیستی و سودان بر عادی سازی روابط با یکدیگر به توافق رسیده‌اند.

کاخ سفید در بیانه خود افزود که پیوستن کشور دیگری به توافق ابراهیم، گام بزرگ مهمی به سوی تحقق صلح در خاورمیانه به شمار می‌آید.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها