اختصاصی العالم | الزهار: کشورهای سازشکار به تاریخ خود خیانت کردند/ تمام خاک فلسطین تحت اشغال است

سه شنبه 6 آبان 1399 - 20:17

رهبر جنبش حماس تاکید کرد: غیرممکن است که روابطی طبیعی میان رژیم اشغالگر و کشورهای عربی وجود داشته باشد.

العالم ـ فلسطین اشغالی

محمود الزهار در گفتگوی اختصاصی با شبکه العالم در برنامه ضیف و حوار گفت: وجود رژیم اشغالگر در خاک فلسطین اساسا اقدامی غیرطبیعی است. بنابراین کشورهایی که به سازش با این رژیم روی آوردند، به تاریخ خود و تاریخ ملتهایشان خیانت کردند.

وی افزود: به عنوان مثال در سودان نشست کشورهای عربی در مخالفت با مذاکره و سازش و به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی برگزار شد؛ اینک این سازش نوعی خیانت به تاریخ این کشورهاست. ما مستقیما صاحب این سرزمین هستیم و کشورهای عربی نیز غیرمستقیم صاحبان این سرزمین به شمار می آیند. زیرا این سرزمین اسلامی است و دارای مقدسات اسلامی و مسیحی است. بنابراین سازش نمی تواند یک اقدام طبیعی و عادی باشد.

این رهبر حماس خاطرنشان کرد که دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا نظام های عربی را تحت فشار گذاشت و اموال آنها را گرفت و از فساد و انحراف آنها و نیز عدم توانایی شان در مدیریت مسائل و بی ایمانی آنها نسبت به ملت هایشان بهره برداری کرد.

الزهار تصریح کرد: در صورت شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خواه به عنوان یک فرد و یا به عنوان یک رویکرد، چهره منطقه به صورت کلی تغییر خواهد کرد. تغییر نظام آمریکا و یا زوال رژیم اشغالگر به دست مقاومت در نبرد "وعده اخرت" سبب خواهد شد تا جغرافیای سیاسی به طور صد در صد تغییر کند.

وی گفت: در صورتی که شخصی غیر از ترامپ در امریکا به قدرت برسد، بدین معنا نیست که حق و حقوق فلسطینی ها را بازخواهد گرداند؛ اما زشتی و وقاحت و وحشیگری آن از وضعیت فعلی کمتر خواهد بود. بهترین دلیل بر این مدعا آن است که تمام کشورهای اروپایی از رژیم صهیونیستی حمایت می کردند اما با انتقال سفارت امریکا به قدس شریف، آنها تا حدودی دچار شک و تردید شدند.

این رهبر برجسته فلسطینی خاطرنشان کرد که به استثنای نوار غزه که محاصره است، تمام خاک فلسطین تحت اشغال است. بنابراین غزه و فلسطین باید برای آزادی مبارزه کنند. جنوب لبنان نیز تحت اشغال است و مقاومت لبنان نیز باید برای آزادسازی اقدام کنند. با توجه به آنکه دشمن مشترک است و هدف واحد است.

الزهار افزود: سوریه نیز خاکش اشغال شده است. رژیم اشغالگر نیز ایران را هدف گرفته است. از این رو چرا نباید یک ائتلافی از این کشورها برای مقابله با رژیم اشغالگر تشکیل نشود؟ اگر چنین ائتلافی ایجاد شود قطعا رژیم اشغالگر نابود خواهد شد.

وی پیوستن سازمان آزادیبخش فلسطین وابسته به تشکیلات خودگردان به چنین ائتلافی را رد کرد و گفت: سازمان آزادیبخش باورهایش را تغییر نخواهد داد. زیرا به موجب طرح خاصی تاسیس شده است و نمی تواند موضعش را تغییر دهد. و اگر شیوه و رویکرد خود را تغییر دهد، رژیم اشغالگر آن را از میان خواهد برد.

الزهار توضیح داد که تشکیلات خودگردان فلسطین برای طرح مقاومت برنامه ریزی نخواهد کرد؛ زیرا سرنوشت و موجودیت خود را به رژیم اشغالگر پیوند زده است از این رو نمی تواند رویکرد خود را تغییر دهد تا آنجا که بر این عقیده است که همکاری با رژیم اشغالگر و دادن اطلاعات به آن، عملی مقدس است!

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها