رکوردشکنی آمار قربانیان کرونا در آمریکا؛بیش از 2000 مورد ظرف 24 ساعت

رکوردشکنی آمار قربانیان کرونا در آمریکا؛بیش از 2000 مورد ظرف 24 ساعت
پنج‌شنبه 22 آبان 1399 - 08:31

طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، شمار کلی قربانیان کرونا در آمریکا با ثبت رکورد روزانه 2001 مورد به مرز 242 هزار نفر رسید.

العالم - آمریکا

طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکنیز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم ۲۰۰۱ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به ۲۴۱ هزار و ۶۱۹ نفر افزایش یافت.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای دست‌کم ۱۵۴ هزار و ۶۴۶ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به ۱۰ میلیون و ۳۹۷ هزار و ۴۰۰ نفر رسید.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا مجدداً افزایش داشته و شمار قربانیان این ویروس ناشناخته در این کشور رکورد تازه‌ای را به ثبت رسانده است.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را ۱۰ میلیون و ۷۰۸ هزار و ۶۳۰ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۲۴۷ هزار و ۳۹۷ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۱۶ میلیون ۸۲۳ هزار و ۲۰۲ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۲۷۸ هزار و ۴۰۲ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد، ایالت تگزاس هم‌اکنون با یک میلیون و ۲۱ هزار و ۸۰۱ مورد ابتلا و ۱۹ هزار و ۴۶۹ مورد فوتی به کانون جدید بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده تبدیل شده است و ایالت «کالیفرنیا» با ۹۹۵ هزار و ۴۷۴ مورد ابتلا و ۱۸ هزار و ۱۰۸ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون با ۵۴۰ هزار و ۹۶۵ مورد ابتلا در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

نیویورک نیز با ۳۳ هزار و ۹۰۳ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۵۲ میلیون و ۴۸ هزار و ۸۲۷ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۲۸۲ هزار و ۷۹۶ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۳۳ میلیون و ۸۷۱ هزار و ۴۹۰ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با هشت میلیون و ۶۸۴ هزار و ۳۹ مورد ابتلا و ۱۲۸ هزار و ۱۶۵ مورد فوتی و برزیل با پنج میلیون و ۷۴۹ هزار و هفت مورد ابتلا و ۱۶۳ هزار و ۴۰۶ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها