رکوردشکنی کرونا در آمریکا؛ 193 هزار ابتلا در 24 ساعت

رکوردشکنی کرونا در آمریکا؛ 193 هزار ابتلا در 24 ساعت
شنبه 1 آذر 1399 - 08:48

طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته، شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا با ثبت رکورد جدید 193 هزار و 80 مورد، از مرز 11.9 میلیون نفر عبور کرد.

العالم - آمریکا

طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم یکهزار و ۷۸۹ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به ۲۵۴ هزار و ۳۸۳ نفر افزایش یافت.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، با ابتلای دست‌کم ۱۹۳ هزار و ۸۰ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به ۱۱ میلیون و ۹۰۸ هزار و ۳۹۶ نفر رسید.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا بار دیگر یک رکورد جدید به ثبت رسانده است اما قربانیان این ویروس در آمریکا مجدداً حدودی کاهش داشته است.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را ۱۲ میلیون و ۲۷۴ هزار و ۷۲۶ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۲۶۰ هزار و ۲۸۳ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۲۱ میلیون ۹ هزار و ۶۶۳ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۳۱۰ هزار و ۸۹۳ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد، ایالت تگزاس هم‌اکنون با یک میلیون و ۱۱۷ هزار و ۴۹۵ مورد ابتلا و ۲۰ هزار و ۷۵۱ مورد فوتی به کانون جدید بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده تبدیل شده است و ایالت «کالیفرنیا» با یک میلیون و ۸۹ هزار و ۷۵۰ مورد ابتلا و ۱۸ هزار و ۶۳۵ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون با ۵۸۴ هزار و ۸۵۰ مورد ابتلا در رده پنجم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

نیویورک نیز با ۳۴ هزار و ۲۵۲ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۵۷ میلیون و ۵۱۷ هزار و ۸۵۰ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۳۷۱ هزار و ۵۸۹ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۳۶ میلیون و ۸۲۵ هزار و ۳۶۰ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با ۹ میلیون و ۵۰ هزار و ۶۱۳ مورد ابتلا و ۱۳۲ هزار و ۷۶۴ مورد فوتی و برزیل با ۶ میلیون و ۲۰ هزار و ۱۶۴ مورد ابتلا و ۱۶۸ هزار و ۶۶۲ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها