سازمان ملل: هرگونه اقدام تروریستی را محکوم می‌کنیم

سازمان ملل: هرگونه اقدام تروریستی را محکوم می‌کنیم
يکشنبه 9 آذر 1399 - 03:08

سخنگوی سازمان ملل متحد در واکنش به شهادت دانشمند هسته‌‌ای و دفاعی ایران در یک اقدام تروریستی، گفت، ما هر ترور و قتل غیرقانونی را محکوم می‌کنیم.

العالم - آمریکا

در ادامه واکنش‌ها به ترور شهید «محسن فخری زاده» دانشمند هسته‌ای و دفاعی ایران، سخنگوی سازمان ملل متحد نیز این اقدام را به شدت محکوم کرد و خواستار خویشتنداری ایران شد.

به نوشته وبگاه «کانادا نیوز» «استفان دوجاریک» سخنگوی سازمان ملل متحد روز شنبه گفت: «البته ما هر ترور و قتل غیر قانونی را محکوم می‌کنیم.»

دوجاریک گفت، سازمان ملل خواستار خویشتنداری و جلوگیری از هرگونه اقدامی که به تشدید تنش در منطقه پس از ترور دانشمند برنامه هسته‌ای ایران منجر می‌شود، است.

«فرحان حق» سخنگوی دبیر کل سازمان ملل روز جمعه در اظهار نظری کلی گفت: ما گزارش‌هایی درباره ترور یک دانشمند هسته‌ای ایران در نزدیکی تهران دریافت کرده‌ایم، ما خواستار خویشتنداری همه طرف‌ها و جلوگیری از هرگونه اقدامی که باعث افزایش تنشها در منطقه می‌شود، هستیم.

«اگنس کالامارد» گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور قتل‌های فراقانونی نیز در رشته توییت‌هایی به ترور شهید محسن فخری زاده دانشمند هسته‌ای و دفاعی ایران واکنش نشان داد. وی درباه این اقدام مجرمانه و غیرانسانی نوشت: «قتل محسن فخری‌زاده، دانشمند ارشد هسته‌ای ایران؛ بسیاری از سوالات همچنان درباره شرایط کشته شدن (شهادت) او وجود دارد. هنوز هیچ بازیگر دولتی یا غیر دولتی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است».

ترور شهید فخری‌زاده تاکنون واکنش‌های منفی زیادی را در جامعه بین‌الملل و حتی در داخل آمریکا به همراه داشته است به طوریکه «جان برنان» رئیس سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم به «سیا»، آن را اقدامی بی‌پروا و مجرمانه توصیف کرد.

روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز روز جمعه در گزارشی به نقل از مقام‌های اطلاعاتی نوشت که رژیم صهیونیستی پشت پرده ترور شهید فخری زاده بوده است.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها