بازداشت یک نظامی آمریکایی به جرم همکاری با داعش

بازداشت یک نظامی آمریکایی به جرم همکاری با داعش
چهارشنبه 1 بهمن 1399 - 13:09

سخنگوی دادگاه فدرال منهتن در نیویورک از بازداشت یک نظامی آمریکایی به اتهام تلاش برای همکاری با داعش و همچنین تلاش برای اقدامات تروریستی در آمریکا خبر داد.

العالم - آمریکا

مقامات آمریکایی از بازداشت یک نظامی ارتش این کشور به اتهام تلاش برای اقدامات تروریستی و صحبت درباره منفجر کردن بنای یادبود حادثه 11 سپتامبر و همچنین حمله به نظامیان آمریکایی در منطقه غرب آسیا خبر دادند.

براساس گزارش پایگاه خبری نشنال، «نیکلاس بیاس» سخنگوی دادستانی فدرال در منطقه منهتن نیویورک می‌گوید، «جیمز بریج» هم اکنون به اتهام تلاش برای حمایت از سازمانهای تروریستی از جمله داعش و تلاش برای قتل نظامیان آمریکایی در بازداشت به سر می‌برد.

این نظامی 20 ساله در لشکر سوم پیاده نظام «فورت استورات» در جورجیا خدمت می‌کند و تفکرات او با داعش مرتبط است.

دادستان آمریکایی همچنین گفته، پلیس اف بی آی اظهارات وی را در یک مکالمه آنلاین درباره دستورالعملها و تاکتیکهایی و کتابچه‌های راهنما برای حمله به بنای یادبود 11 سپتامبر و همچنین دیگر اهداف در شهر نیویورک رصد کرده است.

«ویلیام سووینی» رئیس پلیس اف بی آی در نیویورک می‌گوید، همانطور که شواهد و مدارک می‌گویند، آقای بریج به کشور ما و همچنین واحد نظامی خود خیانت کرده است و نقشه داشته به فرد دیگری که سمپات گروه تروریستی داعش است برای حمله و کشتن نظامیان آمریکایی در غرب آسیا کمک کند.

سووینی افزود: خوشبختانه فردی که بریج با او ارتباط گرفته از ماموران اف بی آی بوده و ما توانستیم از اجرای نقشه‌های شیطانی وی جلوگیری کنیم.

بریج قرار است روز پنج شنبه در دادگاه فدرال در آگوستا در ایالت جورجیا حاضر شود. این نظامی آمریکایی از سپتامبر سال 2019 به ارتش آمریکا ملحق شده است.

به گفته مقامات آمریکایی، وی از زمان ورود به ارتش تلاشهای خود را برای تبلیغ افراطی گری و همچنین ترویج خشونت آغاز کرده و همچنین با ابراز ناامیدی از ارتش آمریکا تمایلات خود را برای کمک به گروه تروریستی داعش بیان کرده است.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها