شورای حقوق بشر جنایت‌های رژیم صهیونیستی در جولان سوریه را محکوم کرد

شورای حقوق بشر جنایت‌های رژیم صهیونیستی در جولان سوریه را محکوم کرد
پنج‌شنبه 5 فروردين 1400 - 23:03

شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد پنجشنبه شب در قطعنامه‌ای بار دیگر اقدام رژیم صهیونیستی در نقض حقوق ساکنان جولان اشغالی سوریه را محکوم کرد.

العالم ـ فلسطین اشغالی

بنابر گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در پایان چهل و ششمین نشست خود با عنوان "شرایط حقوق بشر در جولان سوریه" اجرای سیاست‌های الحاق و شهرکسازی استعماری رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.

این شورا همچنین خواستار توقف تمام اقداماتی شد که به تغییر وضعیت حقوقی، بافت جمعیتی و عمرانی در جولان اشغالی سوریه منجر شود، منطقه‌ای که نقض قطعنامه شماره ۴۹۷ صادره ۱۹۸۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

در این قطعنامه همچنین بر بازگشت آوارگان سوریه به خانه‌های خود، جولان اشغالی و بازپس گیری اموال آنها تأکید شده است.

شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد همچنین نسبت به موافقت مقام‌های صهیونیستی برای آغاز اجرای طرح در زمین‌های کشاورزی متعلق به شهروندان سوری ابراز نارضایتی کرد و از رژیم آپارتاید تل‌آویو خواست که فورا تمام اقدامات مربوط به این پروژه را متوقف کند.

این شورا همچنین در قطعنامه‌ دیگری بار دیگر بر غیر قانونی بودن شهرک‌های اسرائیلی در اراضی اشغالی فلسطینی تأکید کرد و خواهان پایان اشغالگری صهیونیست‌ها در اراضی اشغالی سال ۱۹۶۷ شد.

شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد خواستار عقب نشینی تل آویو از سیاست‌های شهرکسازی و نیز توقف فوری احداث و توسعه این شهرک نشینان در اراضی اشغالی از جمله در قدس شرقی و جولان اشغالی سوریه شد.

این قطعنامه از تمام کشورها و نهادهای بین المللی خواست که از به رسمیت شناختن فعالیت‌های غیر قانونی رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی عربی خودداری کنند.

شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد از کشورها خواست که هر گونه کمکی که مرتبط با شهرک‌های اسرائیلی در خصوص اقدامات تجاری و حقوق بشر باشد خودداری کنند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها