ظریف با رهبر جریان حکمت ملی عراق دیدار کرد

ظریف با رهبر جریان حکمت ملی عراق دیدار کرد
سه شنبه 7 ارديبهشت 1400 - 11:29

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران امروز (سه شنبه) در دومین روز از سفرش به بغداد با سید عمار حکیم رهبر جریان حکمت ملی عراق دیدار کرد.

العالم - ایران

«سیدعمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی عراق و ائتلاف عراقیون، در دیدار با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران روابط دو کشور و تحولات منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای را بررسی کرد.

در این دیدار که صبح امروز در دفتر رهبر جریان حکمت ملی عراق در بغداد برگزار شد، طرفین بر اهمیت گسترش روابط بغداد و تهران در راستای منافع دو کشور تأکید کردند.

حکیم در این دیدار ضمن تأکید بر اهمیت انتخابات پیش روی عراق آن را فرصتی مهم برای تغییر وضعیت کشور و کمک به افزایش ثبات در کشور دانست.

وی افزود که عراق درقبال کشورهای منطقه و جهان سیاست درهای باز را پیش گرفته و خواستار بهترین روابط با همه کشورها در راستای منافع و حاکمیت ارضی‌اش است.

رهبر ائتلاف عراقیون همچنین بر ضرورت حفظ آرامش در منطقه و پیش گرفتن ابزار گفت‌وگو و مذاکره برای حل اختلافات تأکید کرد.

حکیم همچنین خواستار آن شد که همگان پشت میز گفت‌وگوی واقعی برای پایان دادن به بحران‌ها و نزاع‌ها بنشینند.

عمار حکیم از چهره های برجسته سیاسی عراق محسوب می شود و جریان منتسب به وی (حکمت ملی) دارای پشتوانه مردمی و پارلمانی قوی می باشد.

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران که دیروز ( دوشنبه‌) وارد بغداد شد با مقامات و شخصیت های مختلف عراقی از جمله ، رییس جمهوی ، نخست وزیر ، رئیس پارلمان ، وزیر خارجه، سران و رهبران عشایر و مذاهب شیعه و سنی داشته است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها