قاچاق کودکان یمنی به عربستان سعودی

قاچاق کودکان یمنی به عربستان سعودی
پنج‌شنبه 9 ارديبهشت 1400 - 10:27

رهبر جنبش انصارالله یمن گفت: باندهای جنایتکار بچه ها را از پدران خود می خرند و آنها را به عربستان سعودی قاچاق می کنند

العالم - یمن

«عبدالملک الحوثی» روز گذشته در بخشی از سخنان خود که به صورت روزانه در ماه مبارک رمضان ایراد می کند به مساله قاچاق انسان در یمن پرداخته و بیان داشت که باندهای قاچاق کودکان را به سه دسته تقسیم می‌کنند، برخی از آنها برای کار اجباری و قاچاق مواد مخدر و برخی دیگر برای بهره کشی جنسی فروخته می‌شوند و برخی نیز برای گدایی به سود این باندها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

وی افزود: این باندها اعضای بدن کودکان را قاچاق می‌کنند و با مافیای اروپا و آمریکا در ارتباط هستند.

رهبر انصارالله یمن اضافه کرد: باندهای تبهکار در ازای دریافت پول، کودکان را از والدینشان خریداری و آنها را به عربستان سعودی و سایر کشورها قاچاق می‌کنند.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن -فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها