ادعای بلومبرگ: بازرسان آژانس هر ماه، سه بازدید سرزده از تاسیسات اتمی ایران داشته‌اند

ادعای بلومبرگ: بازرسان آژانس هر ماه، سه بازدید سرزده از تاسیسات اتمی ایران داشته‌اند
جمعه 24 ارديبهشت 1400 - 17:56

خبرگزاری بلومبرگ مدعی شد که بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در سال 2020 در هر ماه، حدود سه بازدید سرزده از تاسیسات اتمی ایران داشته‌اند.

العالم - اروپا

خبرگزاری بلومبرگ گزارش داد که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در سال 2020 در هر ماه حدود سه بازدید سرزده از تاسیسات هسته‌ای ایران انجام داده است.

بلومبرگ بر اساس گزارش محدودی که به دیپلماتهای آژانس ارائه شده و به روئیت این خبرگزاری رسیده مدعی شد، میزان بازرسیهای بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ایران در سال 2020 تقریبا نزدیک به رکورد بازدیدها در سال 2018 است.

طبق ادعای این گزارش، یک پنجم از 161 بازرسی سرزده بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی در سراسر جهان در سال 2020 از تاسیسات هسته‌ای ایران بوده است.

خبرگزاری بلومبرگ با اشاره به خروج «دونالد ترامپ» از توافق هسته ای 2015 و افزایش فعالیتهای هسته ای ایران در واکنش به عدم اجرای تعهدات طرفین دیگر برجام در ادامه تاکید کرد که بازرسیهای سرزده از تاسیسات هسته ای ایران کلید اصلی برای اطلاع از فعالیتهای هسته ای ایران در این شرایط بوده است.

آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش خود درباره این بازدیدها می‌گوید، این قبیل بازدیدها بر فاکتورهایی نظیر تصادفی بودن، غیرقابل پیش بینی بودن و دسترسی در هر زمان متکی است و اثر بازدارندگی آنها در کشورهایی که این نوع بازدیدها در آن انجام می‌شود تقویت می‌شود.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها