مشاور هنیه: «قدس و مقاومت» محور واقعی اجماع ملت فلسطین است

مشاور هنیه: «قدس و مقاومت» محور واقعی اجماع ملت فلسطین است
شنبه 15 خرداد 1400 - 00:28

مشاور رسانه‌ای رئیس دفتر سیاسی حماس اعلام کرد که با تحولات اخیر دیگر بر همگان ثابت شد که طرح‌های سیاسی که طی ۲۰ سال گذشته پیگیری می‌شد، خود عنصر تفرقه بوده و محور واقعی اجماع، قدس و مقاومت فلسطینی است.

العالم-فلسطین اشغالی

طاهر النونو، مشاور رسانه‌ای اسماعیل هنیه؛ رئیس دفتر سیاسی حماس گفت: «تأثیرات و پیام‌های نبرد سیف القدس، با همۀ درگیری‌های سابق با رژیم صهیونیستی، متفاوت است. ویژگی این نبرد، کارکرد سیاسی، تعاملی، میدانی و نظامی بود.»

وی در یک بیانیه مکتوب اعلام کرد: «نبرد قدس انعکاس واضحی در عرصۀ منطقه و در ارتباطات مقاومت با محیط پیرامونی در منطقه و در سطح بین‌المللی داشته است.»

النونو گفت: «رئیس دفتر سیاسی حماس، قبل، بعد و در خلال نبرد، تماس‌هایی گرفت که این تماس‌ها، ثمرات سیاسی مهمی داشت.»

وی افزود: «برادران ما در مصر و قطر و همچنین سازمان ملل متحد تلاش‌های فراوانی برای توافق آتش‌بس کردند و التماس رژیم صهیونیستی هم برای گفتگو و آتش‌بس مشهود بود.»

مشاور رسانه‌ای رئیس دفتر سیاسی حماس با بیان اینکه: «قدس جزئی از سرزمین فلسطین است و رژیم اشغالگر باید دست از این شهر مقدس بردارد» تاکید کرد که «قدس چاشنی انفجاری لحظه‌ای خواهد ماند.»

النونو افزود: «حماس ثابت کرد که زمانی که تهدید کند، آنچه که گفته انجام می دهد و اهل بازی با کلمات نیست و می تواند حرفش را در صحنه نبرد اثبات کند. رژیم صهیونیستی از مقاومت در رنج است. مقاومت عمق سرزمین‌های اشغالی را هدف قرار داد و مانع رفت و آمد ساکنین در سرزمین های اشغالی شد.»

وی با زیر‌سوال بردن جریان سازش، تاکید کرد: «بر همگان ثابت شد که طرح‌های سیاسی که طی 20 سال گذشته، پیگیری می‌شد، خود، عنصر تفرقه بود و محور واقعی اجماع، قدس و مقاومت فلسطینی است.»

طاهر النونو با بیان اینکه «پروژه ملی فلسطینی واقعی، پروژه مقاومت است و ما می‌خواهیم سرزمین ما – فلسطین اشغالی – آزاد شود» اظهار داشت: «زمانی که مقاومت به‌پا‌خاست و ضرباتش، رژیم صهیونیستی را به درد آورد، همه به سمت راهکارهایی برای مسألۀ فلسطین دویدند. زیرا مقاومت آنها را به این کار مجبور کرد.»

تسنیم

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها