مقام یمنی: آمریکا در کنار القاعده و داعش می‌جنگد

مقام یمنی: آمریکا در کنار القاعده و داعش می‌جنگد
يکشنبه 20 تير 1400 - 04:23

عضو تیم مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن تأکید کرد که اظهارات آمریکا در راستای تحریک به جنگ، ادعاهای دولت کنونی این کشور درباره صلح را از بین می‌برد.

العالم - یمن

«عبدالملک العجری» عضو تیم مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن از استانداردهای دوگانه آمریکا در بحران یمن انتقاد کرد.

شبکه خبری المسیره به نقل از العجری گزارش داد: «اظهارات آمریکا در راستای تحریک به جنگ، ادعاهای دولت بایدن درباره صلح را از بین می‌برد».

وی گفت: «فرستاده آمریکا چیزی جز آنچه عربستان مطرح کرده را ارائه نمی‌کند و ظاهرا شعارهای بایدن در دوره انتخابات برای توقف جنگ [در یمن] متوقف شده است».

این مسئول یمنی ادامه داد، آمریکا بار دیگر سیاست خود مبنی بر تشویق به تجاوز در یمن را در پیش گرفته است؛ زیرا صلح مد نظر واشنگتن، صرفا توقف موقت درگیری است.

العجری بر این باور است که واشنگتن در پی کاستن از برخی بحرانهای منطقه است و تصور می‌کرد که بتواند تاکتیک تجاوز در لوای صلح را پیاده کند، ولی پس از شکست این سیاست، به تشویق به درگیری روی آورد.

وی در پایان تأکید کرد، احتمالا آمریکا در کنار داعش و القاعده می‌جنگد، ولی کسی در این باره سخنی نمی‌گوید؛ همان‌گونه که القاعده در مناطق البیضاء و تعز و چند منطقه دیگر، در کنار نیروهای متجاوز سعودی جنگید، ولی آمریکا بر این مسئله سرپوش می‌گذارد.

آمریکا با کمک عربستان سعودی و امارات از فروردین ماه ۱۳۹۴ جنگ تمام عیاری علیه مردم محروم یمن آغاز کرد و مدعی بود که قصد دارد «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی یمن را بازگرداند، ولی تاکنون موفق به این کار نشده است.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها