حزب‌الله:‌ در سایه سکوت سازمان‌های بین‌المللی،‌ صهیونیست‌ها حریم لبنان و سوریه را نقض کردند

حزب‌الله:‌ در سایه سکوت سازمان‌های بین‌المللی،‌ صهیونیست‌ها حریم لبنان و سوریه را نقض کردند
جمعه 1 مرداد 1400 - 15:54

پس از تجاوز اخیر تل‌آویو به استان حمص سوریه و انتشار گزارش‌هایی درباره برخورد یک موشک به مناطق مرزی لبنان، حزب‌الله گفت که حریم لبنان و سوریه در حالی از سوی صهیونیست‌ها نقض می‌شود که سازمان‌های بین‌المللی سکوت اختیار کرده‌اند.

العالم - لبنان

جنبش‌الله لبنان، شامگاه پنجشنبه، در خصوص تجاوز اخیر جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به حریم سوریه و لبنان بیانیه‌ای صادر کرد.

براساس گزارش شبکه «المنار»، فرماندهی منطقه «جبل لبنان» و منطقه شمال حزب‌الله در بیانیه مذکور اعلام کرد: «جنگنده‌های صهیونیستی بار دیگر حاکمیت لبنان را نقض کردند و مجددا اراضی سوریه از طریق حریم ما که جولانگاه آن‌ها شده هدف قرار داده شد آن هم در شرایطی که سازمان‌های بین‌المللی و داعیه‌داران حاکمیت و استقلال سکوت اختیار کرده‌اند».

در ادامه بیانیه مذکور آمده است که آنچه سه‌شنبه شب رخ داد، تجاوز آشکار جنگنده‌های دشمن صهیونیستی به خاک لبنان و سوریه و به‌طور مشخص به دو منطقه «لحفد» در شهرستان «جبیل» و «المجدل» در شهرستان «الکوره» بخشی از قلب حزب‌الله بود که به لطف خداوند کشتاری در این مناطق رخ نداد و خسارت‌ها تنها مادی بودند.

فرماندهی شمال حزب‌الله با تأکید بر اینکه این جنبش در کنار مردم لبنان در منطقه کوهستانی لحفد و تمام مناطقی که در پی تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی آسیب دیده‌اند، ایستاده است، از خداوند متعال خواست که کشور لبنان را از تجاوز صهیونیست‌ها حفظ کند.

در بخش پایانی بیانیه مذکور همچنین خاطر نشان شده است که تنها راه مواجهه با دشمن صهیونیستی مقاومت است.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی، حدود ساعت ۱:۱۳ بامداد روز بیست‌ودوم جولای ۲۰۲۱، در یک حمله هوایی از شمال شرق بیروت، به اهدافی در استان حمص سوریه چند موشک شلیک کردند که وزارت دفاع روسیه اعلام کرد در پی این حمله، چهار موشک به سمت اراضی سوریه شلیک شده و پدافند هوایی این کشور هر چهار موشک را رهگیری کرده است.

منابع خبری گزارش داده بودند که یکی از موشک‌های شلیک شده در جریان این برخورد کرده و به برخی از خانه‌ها و خودروها خسارت وارد شده است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها