لحظه به لحظه با نتایج روز دوم المپیکی‌های ایران/ نخستین مدال برای کاروان ایران

لحظه به لحظه با نتایج روز دوم المپیکی‌های ایران/ نخستین مدال برای کاروان ایران
شنبه 2 مرداد 1400 - 08:39

با وجود کسب مدال طلا توسط یک تیرانداز، نمایندگان ایران در شمشیربازی، تکواندو، تنیس روی میز و دوچرخه سواری حذف شدند.

العالم _ ورزشی

بعد از برگزاری مراسم افتتاحیه المپیک توکیو در ورزشگاه ملی ژاپن رسما این بازی ها پس از یک سال تعویق به خاطر ویروس کرونا استارت خورد. کاروان ایران که دیروز دو نماینده در رشته های قایقرانی و تیروکمان داشت، از روز شنبه خیلی جدی تر وارد مسابقات شد.

امروز از اولین ساعات بامداد به وقت تهران ورزشکاران ایرانی در 7 رشته به مصاف رقبای خود رفتند و یا خواهند رفت؛ تنیس روی میز، والیبال، تکواندو، شمشیربازی، تیراندازی، دوچرخه سواری و بوکس.

در برخی از رشته ها مسابقات در مراحل مقدماتی پیگیری می شود و مدالی توزیع نخواهد شد، اما به نظر می رسد در سه رشته که ایران امید به مدال دارد، در همین اولین روز مسابقات می توانیم امید به کسب مدال هم داشته باشیم.


والیبال:

17:55: تیم ملی والیبال ایران در اولین گام به مصاف لهستان یکی از مدعیان قهرمانی المپیک توکیو رفته است. شاگردان آلکنو در ست اول 25 بر 18 مغلوب شدند، اما در ست دوم این نتیجه را جبران کرده و با برتری 25 بر 22 بازی را به تساوی یک بر یک کشاندند. بعد از برتری ایران در ست دوم، شاگردان ویتالی هینن توانستند بازی را به تساوی کشانده و کار را به ست پنجم بکشانند. در نهایت این شاگردان آلکنو بودند که در یک بازی حساس و نزدیک 23 بر 21 برنده ست پنجم شدند و در مجموع 3 بر 2 یک پیروزی شیرین را جشن گرفتند.

بوکس:

13:43: دانیال شه‌بخش نماینده بوکس ایران در وزن 57 کیلوگرم، با رای هر 5 داور میدان، نماینده کشور مراکش را شکست داد و راهی یک هشتم نهایی شد. شه‌بخش در دور بعد برابر قهرمان جهان و دارنده ۲ مدال برنز المپیک از کوبا مبارزه می‌کند.

4:47: براساس وزن کشی انجام شده برای رقابت‌های بوکس، دانیال شه‌بخش نماینده وزن ٥٧ کیلوگرم ایران از ساعت ۱۳:۱۸ در اولین دیدار خود به مصاف محمد هاموت از مراکش می‌رود. شه بخش در صورت پیروزی در این رقابت در مرحله یک شانزدهم به مصاف آلوارز از کوبا خواهد رفت.

تنیس روی میز:

12:53: نیما عالمیان در مرحله مقدماتی تنیس روی میز المپیک 2020 مقابل پل درینکهال بریتانیایی دارنده رنکینگ 57 قرار گرفت. نماینده ایران که صاحب رنکینگ 128 است در سال 2019 موفق به شکست دادن حریف بریتانیایی اش در مسابقات آزاد قطر شده بود و با امید بسیار مقابل او قرار گرفت. با این حال نیما بعد از شکست در ست اول، به شدت عصبانی شد و با پرتاب کردن راکت روی میز و بیرون زدن سرویس ها دومین ست را هم واگذار کرد. عالمیان در نهایت 4 بر یک شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.


تکواندو:

12:45: با شکست نماینده آرژانتین برابر تکواندوکار ایتالیایی، آرمین هادی‌پور با مسابقات المپیک ٢٠٢٠ خداحافظی کرد. حالا تکواندوی ایران دل به دو نماینده دیگر یعنی میرهاشم حسینی و ناهید کیانی بسته است.

11:43: آرمین هادی‌پور با وجود مصدومیت سنگینی که چند ماه است با او همراه شده در دومین دیدار خود در المپیک2020 برابر نماینده آرژانتین 21 بر 6 مغلوب شد. در صورت صعود این تکواندوکار به فینال، آرمین در جدول شانس مجدد برای کسب مدال برنز تلاش خواهد کرد.

9:32: آرمین هادی پور نماینده تکواندوی ایران در وزن 58- کیلوگرم در رقابتی نزدیک برابر جفرسون اوچا از کلمبیا با نتیجه 22 بر 19 به پیروزی رسید و راهی مرحله بعد شد. هادی‌پور در دور بعدی برابر حریف آرژانتینی مبارزه می‌کند.


شمشیربازی:

11:45: ستاره مجارستانی پس از شکست عابدینی، در مرحله یک چهارم نهایی برابر علی پاکدامن هم به پیروزی رسید تا یک تنه مانع کسب مدال توسط شمشیربازان ایران شد. بدین ترتیب علی پاکدامن نیز در مرحله یک چهارم نهایی حذف شد.

10:44: محمد رهبری، دیگر نماینده شمشیربازی ایران در دومین رقابت خود در مرحله یک هشتم نهایی با نتیجه 7 بر 15 برابر لوئیجی سامل از ایتالیاشکست خورد و حذف شد.

10:43: مجتبی عابدینی ستاره شمشیرباز سابر ایران در دومین رقابت خود در مرحله یک هشتم نهایی برابر ژیلاگی، دارنده دو طلای المپیک از مجارستان با نتیجه 7 بر 15 مغلوب شد. کاپیتان شمشیربازی ایران با این شکست از دور مسابقات کنار رفت.

10:20: علی پاکدامن در دومین رقابت خود در مرحله یک هشتم نهایی المپیک2020 با نتیجه 15 بر 9 حریف آلمانی خود را شکست داد و راهی یک چهارم نهایی شد. حریف آلمانی پاکدامن، سابقه قهرمانی جهان و اروپا را چندین بار در کارنامه دارد و پیش از المپیک در رنکینگ جهانی رتبه دوم را در اختیار داشت.

8:55: محمد رهبری، سومین نماینده شمشیربازی ایران برابر اپیتی از فرانسه، نفر شش رنکینگ جهان قرار گرفت و توانست با برتری 15 بر 13 به دور یک هشتم نهایی راه پیدا کند. او در دور بعدی لوئیجی سامل از ایتالیا را پیش رو خواهد داشت.

8:55: محمد رهبری، سومین نماینده شمشیربازی ایران برابر اپیتی از فرانسه، نفر شش رنکینگ جهان قرار گرفت و توانست با برتری 15 بر 13 به دور یک هشتم نهایی راه پیدا کند. او در دور بعدی لوئیجی سامل از ایتالیا را پیش رو خواهد داشت.

8:30: مجتبی عابدینی، کاپیتان تیم ملی شمشیربازی ایران در دور نخست با نتیجه 15 بر 10 برابر گوردون از کانادا پیروز شد و به دور یک هشتم نهایی صعود کرد. او در این مرحله باید برابر ژیلاگی از مجارستان قهرمان دو دوره المپیک قرار بگیرد.

8:10: علی پاکدامن، ملی پوش شمشیربازی ایران در اولین رقابت خود با نتیجه 15 بر 12 برابر آندراس زاتماری پیروز شد و به دور یک شانزدهم صعود کرد. شمشیرباز مجارستانی سابقه قهرمانی سال 2018 جهان را داشت و از شانس های مدال طلای این دوره محسوب می‌شد.


تیراندازی| جواد فروغی شگفتی‌ساز و قهرمان المپیک شد/ اولین مدال المپیک تاریخ تیراندازی ایران

اولین مدال المپیک تاریخ تیراندازی ایران

09:05 | در ادامه رقابت‌های تیراندازی بازی‌های المپیک توکیو امروز جواد فروغی در تپانچه بادی ۱۰ متر راهی فینال شد.

در این ماده ورزشکارانی از هند، چین (۲ ورزشکار)، کره جنوبی، اوکراین، صربستان، ایران و آلمان در فینال رقابت کردند. در این ماده جواد فروغی در رده نخست قرار گرفت. براین اساس نخستین مدال طلای کاروان کشورمان کسب شد.

نمایندگان صربستان دوم، چین سوم، اوکراین چهارم، آلمان پنجم، چین ششم، هند هفتم، کره جنوبی هشتم شدند.

پیش از این در تفنگ بادی فاطمه کرم زاده و آرمینا صادقیان از راهیابی به فینال بازماندند.

7:55: یانگ گیان نماینده کشور چین در بخش تفنگ بادی ۱۰ متر صاحب اولین طلای المپیک توکیو شد.

7:40: الهام هاشمی، سرمربی تیم ملی تیراندازی ایران بعد از عدم راهیابی شاگردان به فینال تفنگ بادی 10 متر گفت: ملی‌پوشان ما ۳-٤ امتیاز زیر رکورد خود کار کردند که این مسئله طبیعی است. تعداد شرکت کنندگان هم بالا بود و ۵۰ نفر همزمان با هم به رقابت پرداختند و فکر نمی‌کنم در هیچ رشته ای چنین چیزی را شاهد باشیم.

5:30: آرمینا صادقیان و فاطمه کرم‌زاده دو ملی‌پوش تیراندازی ایران در مرحله مقدماتی تفنگ بادی ۱۰ متر در خط آتش قرار گرفتند. در این ماده ۵۶ تیرانداز حضور داشتند که فاطمه کرم‌زاده با ثبت امتیاز ۶۲۴.۹ در رده ۲۳ قرار گرفت. آرمینا صادقیان جوانترین عضو کاروان ایران نیز با ۶۲۲.۶ امتیاز در رده ۳۰ ایستاد.


دوچرخه سواری:

11:05: سعید صفرزاده، نماینده دوچرخه سواری ایران در بخش جاده در یک رقابت سنگین با 130 ورزشکار از 56 کشور، در فاصله ۱۰۳ کیلومتری تا خط پایان از دسته اصلی جاماند و نتوانست به خط پایان برسد.

٧:٠٠: سعید صفرزاده، نماینده دوچرخه‌سواری ایران در بخش جاده رقابت خود را با رکابزنان کشورهای دیگر آغاز کرد. این رقابت چند ساعتی به طول خواهد انجامید و باید دید صفرزاده در این رقابت نفس‌گیر در نهایت به عنوان چندمین نفر از خط پایان عبور خواهد کرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها