واکنش امارات به اتهامات رییس پارلمان تونس درباره دست داشتن در حوادث این کشور

واکنش امارات به اتهامات رییس پارلمان تونس درباره دست داشتن در حوادث این کشور
يکشنبه 10 مرداد 1400 - 10:32

مشاور رئیس امارات در امور دیپلماتیک به اظهارات رئیس برکنار شده پارلمان تونس مبنی بر دست داشتن امارات در اتفاقات اخیر تونس واکنش نشان داد.

العالم - تونس

اظهارات «راشد الغنوشی» رئیس برکنار شده پارلمان تونس مبنی بر دست داشتن امارات در اتفاقات اخیر تونس با واکنش ابوظبی روبه‌رو شد.

«انور قرقاش» مشاور رئیس امارات در امور دیپلماتیک در صفحه توییتر خود نوشت: از گفت وگوی آقای راشد الغنوشی با روزنامه انگلیسی تایمز و اتهامات وی به امارات تعجب نکردم. ما به آوردن نام امارات از سوی برخی طرف‌ها برای توجیه قصور داخلی و ساختاری عادت کرده‌ایم. توصیه من به وی این است که رویدادهای کشورش را از بعد داخلی بررسی کند که دقیق‌تر و شاید مفیدتر خواهد بود.

الغنوشی به روزنامه تایمز انگلیس گفت که امارات مصمم به نابودی «بهار عربی» است که با سرنگونی «زین العابدین بن علی» در سال ۲۰۱۱ آغاز شد.

راشد الغنوشی افزود: «امارات اسلام سیاسی را تهدیدی برای قدرت و نفوذ خود در منطقه می‌داند و وظیفه خود می‌داند که بهار عربی را از همان‌جایی که آغاز شد، یعنی تونس به نابودی بکشاند».

شامگاه یکشنبه سوم مرداد پس از نشست اضطراری «قیس سعید» رئیس‌جمهور تونس با برخی از مقامات بلندپایه این کشور، دفتر ریاست‌جمهوری در بیانیه‌ای اعلام کرد که سعید تصمیم گرفته اداره امور کابینه را خود برعهده بگیرد و ضمن تعلیق فعالیت پارلمان تونس، مصونیت سیاسی نمایندگان را نیز لغو کرده است. وی در بیانیه خود این تصمیمات را مطابق با اصل ۸۰ قانون اساسی تونس خواند.

تصمیم رئیس‌جمهور تونس یک روز پس از اعتراضات مردمی علیه دولت و حزب «النهضه» که بزرگترین حزب پارلمانی این کشور محسوب می‌شود، اتخاذ شد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها