ماکرون خواستار طرح اروپایی برای مقابله با مهاجرت از افغانستان شد

ماکرون خواستار طرح اروپایی برای مقابله با مهاجرت از افغانستان شد
سه شنبه 26 مرداد 1400 - 05:27

رئیس‌جمهور فرانسه خواستار تدوین طرحی از سوی اروپا برای مقابله با مهاجرت شهروندان از افغانستان شد.

العالم - اروپا

«امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه دوشنبه تصریح کرد برلین و پاریس به دنبال تدوین طرحی اروپایی برای مقابله با مهاجرت از افغانستان خواهند بود.

به نوشته پایگاه خبری-تحلیلی پولیتیکو، امانوئل ماکرون گفت: «ما باید هجوم غیرعادی مهاجران را پیش‌بینی کرده و از خودمان در برابر آن محافظت کنیم. اروپا به تنهایی نمی‌تواند پیامدهای وضعیت فعلی را به دوش بکشد.»

ماکرون گفت طرح آتی کشورهای اروپایی بر «مقابله با هجوم غیرعادی [مهاجران]، هماهنگ‌سازی ملاک‌های محافظتی و همکاری با کشورهای ترانزیتی و میزبان [برای مهاجران-] نظیر پاکستان، ترکیه یا ایران» تمرکز خواهد داشت. رئیس‌جمهور فرانسه گفت به همراه آلمان و سایر کشورهای اروپایی به دنبال تدوین این طرح خواهد بود.

ساعاتی قبل‌تر از این خبر رسانه‌ها گزارش داده بودند ماکرون با «آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان و «بوریس جانسون»، نخست‌وزیر انگلیس گفت‌وگو کرده است.

پولیتیکو نوشته کشورهای عضو اتحادیه اروپا تا کنون درباره تمایل قاره سبز برای کمک به مهاجران افغانستانی پیام‌های متناقضی صادر کرده است.

رئیس‌جمهور فرانسه از سازمان ملل متحد خواست به «بحران افغانستان» رسیدگی کند. او گفت «ابتکارهای مشترک» طی ساعات آینده، تدوین خواهند شد.

ماکرون مدعی شد که هدف فرانسه از ورود به افغانستان در سال ۲۰۰۱، «مبارزه با تروریسم» بوده و پاریس از آن زمان به بعد به تدریج مشارکت نظامی‌اش را کم کرده است.

او گفت: «مداخله‌های نظامی ما قصد گرفتن جای حاکمیت مردم را ندارند و هدف مداخله‌های نظامی ما تحمیل دموکراسی از بیرون نیست، بلکه مقصود ما دفاع از ثبات بین‌المللی و امنیت خودمان است.»

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها