تظاهرات بحرینی‌ها در محکومیت سازش آل خلیفه با رژیم صهیونیستی

تظاهرات بحرینی‌ها در محکومیت سازش آل خلیفه با رژیم صهیونیستی
شنبه 13 شهريور 1400 - 10:10

مردم بحرین در محکومیت سازش رژیم آل خلیفه با رژیم صهیونیستی و اعزام سفیر بحرین به تل‌آویو، تظاهرات کردند.

العالم - بحرین

جمع کثیری از مردم بحرین در روستای الدیه واقع در غرب منامه پایتخت این کشور در محکومیت سازش آل خلیفه با رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند.

تظاهرات‌کنندگان پرچم‌های فلسطین و پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آن‌ها نوشته شده بود «ملت بحرین به فلسطین، ملت فلسطین و مقدسات آن وفادار خواهد ماند و با خیانت عادی‌سازی روابط مخالف است»، «سلاح شما سازش و سلاح ما مقاومت است».

این تظاهرات بنابه دعوت جریان «الوفاء الإسلامی» برای برگزاری تظاهرات گسترده مردمی و مقاومت در برابر سازش با رژیم صهیونیستی و اتخاذ موضع مخالف با طرح‌های سازش و سلطه استکبار برگزار شد تا نهاد رسمی را که در برابر قدرت‌های استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی سر تسلیم فرود آورده است، تحت فشار قرار دهد.

همچنین روز ۱۳ سپتامبر (۲۲ شهریور) به عنوان روز ملی مقاومت در برابر عادی‌سازی روابط بحرین با رژیم صهیونیستی و فریاد حمایت از قدس و فلسطین خوانده شده و انتظار می‌رود بحرین طی روزهای آینده و همزمان با نخستین سالروز امضای توافق سازش منامه- تل‌آویو شاهد موج جدید حرکت‌های مردمی در مخالفت با عادی‌سازی روابط با این رژیم باشد.

«خالد یوسف الجلاهمه» سفیر بحرین در فلسطین اشغالی، سه‌شنبه گذشته وارد تل‌آویو شد. رژیم صهیونیستی اواسط ژانویه گذشته «ایتای تاگنر» را به عنوان کاردار سفارت این رژیم در منامه تعیین کرد.

رژیم صهیونیستی و بحرین سپتامبر ۲۰۲۰ توافقنامه سازش موسوم به «توافقنامه ابراهام» را تحت نظارت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا امضا کردند.

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها