اتمام حجت حماس درباره لزوم لغو محاصره غزه

اتمام حجت حماس درباره لزوم لغو محاصره غزه
شنبه 13 شهريور 1400 - 13:08

سخنگوی حماس گفت، ملت فلسطین در نوار غزه فعالیت‌های اعتراضی برای شکست محاصره این منطقه را ادامه می‌دهد و تمام ابزارها برای اعمال فشار بر اشغالگر و ملزم کردن آن به رفع محاصره غزه در دسترس است.

العالم - فلسطین اشغالی

«عبداللطیف القانوع» سخنگوی جنبش حماس گفت، تا زمانی که گشایش گسترده‌ای در خصوص نوار غزه رخ ندهد، فعالیت‌های اعتراضی برای شکست محاصره این منطقه با ابزارهای مختلف ادامه خواهد داشت.

بر اساس گزارش خبرگزاری «معا»، القانوع تصریح کرد، ملت فلسطین در نوار غزه بر تحقق تمام مطالبات و شکست محاصره غزه اصرار دارد و دیگر کاهش تدریجی محاصره را نمی‌پذیرد.

وی تأکید کرد: گزینه‌های ملت ما نامحدود است و تمام ابزارها و ادوات برای اعمال فشار بر اشغالگر و ملزم کردن آن به رفع محاصره غزه در دسترس است.

غزه هفت گذرگاه دارد و به غیر از گذرگاه رفح که زیر نظر مصر است شش گذرگاه دیگر یعنی «بیت حانون یا ایزر»، «الشجاعیه»، «القراره یا کوسوفیم»، «العوده یا صوفا»، «کرم ابوسالم» و «المنطار» زیر نظر رژیم صهیونیستی است.

تمام این گذرگاه‌ها به جز سه گذرگاه رفح، ابوسالم و ایزر که با مقرارت خاص گاهی باز می‌شوند؛ بسته هستند.

اخیرا، «بسام راضی» سخنگوی ریاست‌جمهوری مصری گفت، کار ساخت و ساز در نوار غزه به منظور بازسازی این منطقه طی روزهای آینده آغاز خواهد شد.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها