دیدار رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ با رهبر طالبان

دیدار رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ با رهبر طالبان
سه شنبه 16 شهريور 1400 - 05:20

رییس کمیته بین المللی صلیب سرخ که هم اکنون در سفر به افغانستان به سر می برد، اعلام کرد که با رهبر طالبان در مورد گسترش کمک به افغان ها گفت وگو کرده است.

العالم - آسیا

پیتر مائورر در پیام توییتری نوشت: من امروز (دوشنبه) با ملا برادر و رهبری طالبان دیدار کردم، ما در مورد برنامه های کمیته صلیب سرخ برای گسترش فعالیت های نجات بخش در سراسر افغانستان صحبت کردیم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: اقدامات بشردوستانه بی طرف و مستقل اساس کار ماست. کمیته بین المللی صلیب سرخ به مدت سی سال به مردم افغانستان خدمت کرده است و قرار نیست فعالیت های خود را در این کشور متوقف کند.

رییس کمیته بین المللی صلیب سرخ روز یکشنبه برای سفری سه روزه وارد افغانستان شد و قرار است از مراکز درمانی و توانبخشی مورد حمایت سازمان در افغانستان بازدید کند و با مقامات افغان ملاقات کند.

به گفته کارشناسان، افغانستان در حال حاضر در شرایطی سختی بین گسترش ویروس کرونا و بحران سیاسی قرار گرفته است. در حال حاضر مردم افغانستان نگران نجات زندگی خود از شر «کووید۱۹» و گرسنگی هستند.

به گفته سازمان ها و نهادهای امدادرسان، بسیاری از افغان ها حتی پیش از به قدرت رسیدن شبه نظامیان طالبان در ماه گذشته (اوت) در پی خشکسالی شدید، به سختی می توانستند غذای خود و خانواده را تامین کنند، و اکنون با انزوای این کشور جنگ زده و اقتصاد از هم گسسته آن، شاید میلیون ها تن با گرسنگی روبه رو باشند.

بر اساس گزارش پایگاه خبری «دموکراسی ناو» سازمان ملل شماری از هوایپماهای حاوی کمکهای بشر دوستانه خود را به افغانستان ارسال کرده است.

بنابر اعلام برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد، افغانستان به سبب سالها جنگ و خشکسالی با کمبود شدید مواد غذایی روبرو شده است.

گزارش برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد می‌گوید، در حال حاضر حدود ۱۴ میلیون نفر معادل یک سوم از جمعیت افغانستان با بحران غذایی روبرو شده اند. گزارشها همچنین نشان می‌دهد دست کم ۵۰ درصد از کودکان کمتر از ۵ سال نیز با سوء تغذیه روبرو شده اند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها