یک سازمان حقوق بشری خواستار محاکمه بن سلمان و سعود القحطانی شد

یک سازمان حقوق بشری خواستار محاکمه بن سلمان و سعود القحطانی شد
جمعه 19 شهريور 1400 - 14:24

رئیس یک سازمان حقوق بشری موسوم به «دموکراسی در جهان عرب» خواستار محاکمه ولی‌عهد سعودی و رئیس سابق دیوان پادشاهی این کشور به دلیل سرکوب مخالفان شد.

العالم - عربستان سعودی

«عبدالله العوده» رئیس سازمان حقوق بشری «اکنون، دموکراسی در جهان عرب» (DAWN) در صفحه توئیتر خود نوشت که «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی و «سعود القحطانی» رئیس سابق دیوان پادشاهی و از افراد نزدیک به بن سلمان باید به خاطر جنایاتی که کرده‌اند، باید محاکمه شوند.

او این توئیت را در سالروز بازداشت پدرش «سلمان العوده» نوشت، عالم دینی اخوانی که در ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۷ به دلیل انتقاد از محاصره قطر به زندان افتاد و با وجود پایان بحران قطر هنوز آزاد نشده است.

عبدالله العوده افزود: «سعود القحطانی گوش به فرمان کامل محمد بن سلمان بود و به دستور او دست به خشونت در داخل و خارج می‌زد. اگر می‌خواهید محمد بن سلمان را بشناسید. به اثر قتل و شکنجه‌ها و سرکوب‌هایی که سعود القحطانی به جا گذاشته نگاه کنید.»

این فعال حقوق بشر عربستانی سپس نوشت: «القحطانی و رئیسش باید در مقابل عدالت قرار گیرند و به دلیل جنایت‌هایشان علیه فعالان مسلمان عربستانی محاکمه شوند.»

«سعود القحطانی» در میان مخالفان رژیم سعودی نام آشنایی است، به خصوص در موضوع قتل فجیع جمال خاشقچی روزنامه عربستانی، او جزو متهمان ردیف اول قرار دارد. با این وجود دولت سعودی هیچ گاه حاضر به محاکمه وی نشده است.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها