پیام تبریک فرماندهان ارتش در پی بازگشت ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی

پیام تبریک فرماندهان ارتش در پی بازگشت ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی
شنبه 20 شهريور 1400 - 16:10

شماری از فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران در پیام‌های جداگانه‌ای بازگشت ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی را تبریک گفتند.

العالم ـ ایران ـ سیاسی

به دنبال بازگشت هفتادوپنجمین ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران متشکل از ناوشکن ایرانی سهند و ناوبندر مکران پس از ۱۳۳ روز دریانوردی در دریاهای آزاد و اقیانوس‌ها و طی ۴۴ هزار کیلومتر، به کشور که پنجشنبه گذشته به آب‌های سرزمینی کشورمان وارد شد، شماری از فرماندهان ارتش پیام تبریکی به مناسبت این موفقیت ارسال کردند.

ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پس از بازگشت به آب های سرزمینی کشورمان، مورد استقبال دو فروند شناور رزمی ناوتیپ سطحی از منطقه یکم نیروی دریایی و ۲ فروند جنگده شکاری پایگاه هوایی شهید عبدالکریمی نیروی هوایی ارتش مستقر در بندرعباس قرار گرفت. هفتادوپنجمین ناوگروه نیروی دریایی ارتش، دوازدهم اردیبهشت با هدف ارتقای اقتدار دریایی، تامین امنیت خطوط دریانوردی و تقویت دیپلماسی دریایی راهی ماموریت دریانوردی در اقیانوس هند، اطلس جنوبی و شمالی شد و با اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی حامل پیام صلح و دوستی ملت بزرگ ایران شد.

حجت الاسلام والمسلمین عباس محمد حسنی رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در پیامی به سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، موفقیت ناوگروه هفتاد و پنج نیروی دریایی ارتش در انجام ماموریت دریایی و بازگشت غرور آفرین این ناوگروه را تبریک گفت.

در بخشی از این پیام آمده است: بازگشت غرور آفرین ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که با همت و اراده پولادین جوانان دریادل ارتش با انجام طولانی ترین سفر دریانوردی نظامی در تاریخ کشور رقم خورد را صمیمانه تبریک عرض می‌کنم.

همچنین دریادار حسین خانزادی دستیار فرماندهی کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در امور راهبردی به همین مناسبت در پیامی نوشت: همرزمان نیروی دریایی، امروز ماموریتی که در ماه‌های گذشته با ایمان، شجاعت و دانش آغاز شد، با موفقیت به مقصدی رسیده است که نقطه آغاز برای ساخت ایران اسلامی، ایران بزرگ و ایران تاریخی در امر دریا است.

وی خاطرنشان کرد: ماموریت دریانوردی اطلس که با استقلال و اقتدار معنی‌دار ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و حمایت همه رده‌ها با موفقیت انجام شد؛ به واقع نمادی از خیزش تمدن ایرانی اسلامی به سمت دریا برای بهرمندی از همه فوائد آن از جمله توسعه فراگیر امنیت به نفع اقتصاد آبی و همکاری با دوستان است.

سرتیپ علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش هم در پیام جداگانه‌ای با تبریک این ماموریت موفقیت آمیز به دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش، نوشت: انجام ماموریت موفقیت آمیز ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی راهبردی گامی تازه در حضور مقتدانه جمهوری اسلامی ایران در عرصه جهانی بود که اقتدار ایران را به رخ جهانیان کشید.

سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش هم در پیامی خطاب به فرمانده نیروی دریایی تاکید کرد: بازگشت پیروزمندانه ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پس از سفری ۴ ماهه و طی موفق آمیز ۴۵ هزار کیلومتر مسیر دریایی با وجود لفاظی های رژیم جعلی صهیونیستی، یکبار دیگر هیمنه ی پوشالی این رژیم رو به افول و زوال را پیش چشم جهانیان فرو ریخت و مشت تهی از دستاورد استکبار جهانی از تحریم و تهدید کشور حضرت ولی عصر ارواحنا فداه را باز کرد.

وی تصریح کرد: فرزندان غیرتمند ارتش در آن نیروی آبرومند، با اقتدار مثال زدنی و بدون بیم و هراس از گمانه زنی‌ها برای دراز دستی و تعرض دشمنان قسم خورده ی ملت امام حسین علیه السلام، پیام تغییر کردن معادلات قدرت جهانی به نفع جبهه مقاومت را یکبار دیگر عملا به گوش جهانیان رساندند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها