سراج الدین حقانی به عنوان وزیر کشور افغانستان رسما فعالیت خود را آغاز کرد

سراج الدین حقانی به عنوان وزیر کشور افغانستان رسما فعالیت خود را آغاز کرد
شنبه 20 شهريور 1400 - 18:51

سراج الدین حقانی رهبر شبکه حقانی و معاون رهبر گروه طالبان بدون اعتنا به اقدام آمریکا در قراردادن نام وی در فهرست سیاه سازمان ملل، امروز (شنبه) کار خود را رسما به عنوان سرپرست وزارت کشور افغانستان در دولت آغاز کرد.

العالم ـ آسیا

پلیس فدرال آمریکا جایزه دستگیری وی را از ۵ میلیون دلار به ۱۰ میلیون دلار افزایش داده است.

سراج الدین حقانی رهبر شبکه حقانی و معاون رهبر گروه طالبان، در مراسم آغاز بکارش در وزارت کشور افغانستان گفت که عفو آنها علیه مقامات سابق دولت، اقدامی سیاسی نبوده بلکه شرعی است و به همین دلیل از تمام افراد گروه طالبان خواست که پس از این علیه مقامات سابق از کلمات نامناسب مانند مزدور، قاتل، مجرم و غلام استفاده نکنند.

وی تأکید کرد که مردم افغانستان در این مدت بسیار زیاد آزار و اذیت شدند و هیچ کسی حق بدرفتاری با آنها را ندارند و اگر افراد این گروه با مردم بدرفتاری کنند، آنها باید علیه افرادی که با آنها رفتار نادرست کرده اند، شکایت کنند و به شکایت های آنها رسیدگی خواهد شد.

براساس گزارش ها، نام ۱۷ تن از اعضای کابینه جدید گروه طالبان در فهرست سیاه سازمان ملل متحد قرار دارد و طالبان از این سازمان خواسته است که نام افراد آنها را از این فهرست خارج کنند.

به گزارش ایرنا، اگر دولت طالبان از طرف جامعه جهانی به رسمیت شناخته نشود، دولت آینده بشدت با چالش مواجه خواهد شد زیرا از یک طرف دارایی های این کشور در آمریکا بلوکه شده و از طرف دیگر جامعه جهانی از کمک به طالبان خودداری خواهد کرد و این گروه نمی توانند از درآمدهای داخلی بودجه دولت را تأمین کنند.

گروه طالبان که بارها به جامعه جهانی قول داده بودند دولت فراگیر تشکیل می دهند، برخلاف تعهدات خود کابینه ای متشکل از رهبران این گروه معرفی و اعلام کردند که با انتقاد شدید داخلی و خارجی مواجه شد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها