ادامه لفاظی‌های وزیر جنگ رژیم صهیونیستی علیه ایران

ادامه لفاظی‌های وزیر جنگ رژیم صهیونیستی علیه ایران
چهارشنبه 24 شهريور 1400 - 12:47

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی که لفاظی‌ها علیه ایران را اخیراً تشدید بخشیده، در مصاحبه با یک نشریه آمریکایی بار دیگر برای ایران شاخ و شانه کشید.

العالم - فلسطین اشغالی

«بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی بار دیگر در مصاحبه خود با نشریه آمریکایی «فارین پالسی»، برای ایران شاخ و شانه کشید.

بنی گانتز در مصاحبه جدید خود با فارین پالسی در سیاستی دوگانه مدعی شده است که تل‌آویو حاضر به پذیرش توافق هسته‌ای ایران که طرف‌های برجام و ایالات متحده و جمهوری اسلامی در حال مذاکره در خصوص آن هستند، است اما در عین حال مقام‌های رژیم صهیونیستی همچنان به اعمال فشار خود به واشنگتن برای آماده‌سازی یک «نمایش قدرت» جدی در شرایط شکست مذاکرات با تهران، ادامه می‌دهند.

گانتز در این مصاحبه که هفته گذشته انجام گرفته است در پاسخ به موضع تل‌آویو در خصوص بازگشت دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا به برجام گفت: «رویکرد فعلی ایالات متحده برای بازرسی و کنترل برنامه هسته‌ای ایران را می‌پذیریم».

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی سپس در ادامه بار دیگر بر لزوم فشار اقتصادی آمریکا بر جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد و گفت که تل‌آویو خواهان مشاهده «یک طرح بی (جایگزین) قابل اجرا که تحت رهبری آمریکا باشد»، حمایت می‌کند و این طرح شامل فشار گسترده اقتصادی به ایران در شرایطی می‌شود که مذاکرات هسته‌ای «وین» برای احیای برجام به شکست بیانجامد.

وی همچنین پا را فراتر گذاشت به «طرح سی (سوم)» رژیم صهیونیستی اشاره کرد که شامل اقدام نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران می‌شد.

گانتز همچنین در بخشی از مصاحبه خود، برخی ادعاهای اندیشکده‌های آمریکایی و غربی را تکرار کرد و گفت که ایران دو تا سه ماه تا دستیابی به مواد و توانمندی‌های مورد نیاز برای ساخت یک بمب اتمی فاصله دارد.

گانتز همچنین خواستار حمایت جامعه جهانی از جمله اروپا، روسیه و ایالات متحده و به طور ویژه چین از طرح اعمال فشار دیپلماتی، سیاسی و اقتصادی به تهران شد و گفت: «ما باید چین را نیز به این (زنجیره) وصل کنیم. آسیا باید ایفای نقش کند. اسرائیل توانمندی هدایت یک طرح واقعی بی را ندارند. ما نمی‌توانیم یک نظام تحریم اقتصادی بین‌المللی را گرد هم آوریم و این طرح باید توسط ایالات متحده هدایت و رهبری شود. ایران باید از این که آمریکا و شرکایش جدی هستند، بهراسد».

وی در ادامه لفاظی‌های خود به طرح رژیم صهیونیستی برای اقدام نظامی علیه ایران نیز اشاره کرد و گفت که در عین حال، ارتش رژیم صهیونیستی اقدامات خود برای متوقف کردن پیشرفت‌های هسته‌ای ایران را آماده‌سازی می‌کند.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی توضیح داد: «گر فشارها افزایش یابد، به آن نقطه می‌رسیم. ما آمریکا نیستیم اما توانمندی‌های خود را داریم».

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی بدون اشاره به این که تنها رژیم در منطقه است که علی‌رغم داشتن زرادخانه‌های اتمی عضو ان پی نیز نیست، در ادامه مدعی شد که پیشرفت‌های هسته‌ای ایران به رقابت تسلیحاتی در منطقه منجر می‌شود.

وی در این خصوص گفت: «کشورهای دیگر نیز ساکت نخواهند نشست. آن‌ها مستقیماً آن (تسلیحات اتمی) را به صورت آماده از پاکستان و هر آن کس که بتوانند، خریداری می‌کنند».

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با ابراز ناراحتی از خروج ایالات متحده از افغانستان تصریح کرد که ایران نباید برداشت کند که غرب متزلزل خواهد شد.

اخیراً در روزها و هفته‌های اخیر، مقام‌های رژیم صهیونیستی لفاظی‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران را تشدید بخشیده‌اند به طوریکه «نفتالی بنت» نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز گذشته (سه‌شنبه) گفت که اسرائیل می‌خواهد با متحدان علیه ایران همکاری کند اما مانع از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای شود حتی اگر باید به تنهایی اقدام کند.

*تداوم اشغالگری رژیم صهیونیستی در کرانه باختری

وی در بخشی از مصاحبه یک ساعته خود همچنین بر تداوم اشغالگری رژیم صهیونیستی در کرانه باختری تأکید کرد و گفت که تل‌آویو هیچ‌یک از شهرک‌ها را از کرانه باختری حذف نخواهد کرد و همچنین تأکید کرد که در بلندمدت، «ما به دو نهاد سیاسی در آن جا (کرانه باختری) نیاز داریم».

گانتز به دیدار اخیر با «محمود عباس» رئیس‌ تشکیلات خودگردان فلسطین اشاره کرد و کفت: «عباس همچنان در رؤیای خطوط ۱۹۶۷ [ به عنوان مبنایی برای خروج اسرائیل از کرانه باختری و پایان درگیری‌ها] است. چنین چیزی رخ نخواهد داد. او باید درک کند که ما آن‌جا می‌مانیم...ما شهرک‌ها را از بین نمی‌بریم».

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها