حمله نژادپرستانه و اهانت به یک بانوی محجبه مسلمان در اتریش

حمله نژادپرستانه و اهانت به یک بانوی محجبه مسلمان در اتریش
يکشنبه 4 مهر 1400 - 19:30

یک بانوی مسلمان مقیم شهر وین در اتریش به دلیل رعایت حجاب اسلامی مورد حمله نژادپرستانه و اهانت یک زن دیگر قرار گرفت.

العالم - اروپا

به گزارش خبرگزاری «آناتولی» خانم «بولات» بانوی مسلمان مقیم وین روز یکشنبه در تشریح این حادثه گفت: «این برای من واقعاً ناراحت کننده بود، من واقعاً نمی‌دانستم چگونه واکنش نشان دهم، زیرا اولین بار بود که در چنین موقعیتی قرار گرفتم.»

بولات با اشاره به اینکه این حمله در اتوبوس شهری صورت گرفته است، گفت: «زنی نزدیک شد و به من گفت به ترکیه بازگردم، در حالیکه من اهل ترکیه نیستم.»

بولات در ادامه گفت که این حمله نژادپرستانه را نادیده گرفت و به جلوی اتوبوس حرکت کرد، اما مهاجم او را تنها نگذاشت و با اظهارات توهین آمیز و نژادپرستانه ادامه داد.

این بانوی مسلمان گفت: «من توجهی به اهانت‌های او نکردم تا زمانی که او روی من آب دهان پرتاب کرد چه کسی می‌داند، شاید او ناقل بیماری کرونا بوده است. من پیاده شدم، او به دنبال من آمد و به حجاب من حمله کرد و آن را بسیار محکم کشید. کشیدن سوزن زیر چانه‌ام مرا مجروح کرد. من سر او داد زدم اما او ایستاد تا اینکه تلفن همراهم را بیرون آوردم و شروع به عکس گرفتن از او کردم .»

خانم بولات تصاویر این حادثه را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشت.

وی ادامه داد، صرف نظر از داشتن حجاب یا نداشتن، رنگ پوست یا قومیت، هیچکس نباید از چنین حادثه‌ای بگذرد و این را نباید نادیده گرفت.

به گفته وی، بسیاری از افراد پس از ارسال تصاویر این ماجرا در شبکه‌های اجتماعی برای او آرزوی سلامتی و همبستگی کردند. این بانوی مسلمان مقیم اتریش از تماس با پلیس محلی و شروع روند قانونی رسیدگی به این حادثه خبر داد.

وی ادامه داد: «من اولین نفری نیستم که مورد حمله قرار گرفتم، متأسفانه بسیاری از زنان با حجاب مورد حملات مشابهی قرار گرفتند. بنابراین، او باید هزینه آن را بپردازد. اگر از نظرروانی دچار اختلال شده است، باید او باید در بیمارستان بستری شود یا راه حل دیگری پیدا شود. این غیرقابل قبول است که فرد به نحوی خارج از خانه باشد و به افراد دیگر آسیب برساند.»

در آلمان، کشور همسایه اتریش نیز بارها حمله به مسلمانان گزارش شده است. چندی قبل یک گروه از مهاجمان ناشناس به مسجد در حال ساختی در شهر «دویسبورگ» در غرب آلمان حمله کردند و ضمن آسیب رساندن به بنای این مکان مقدس، شعارها و علائمی با مضامین نژادپرستانه بر دیوار بنای این مسجد بر جا گذاشتند. حمله کنندگان علامت «ستاره داوود» (نشان دین یهود) را بر دیوار مسجد «مولانا» وابسته به جامعه موسوم به «دیدگاه اسلامی-ترکی» (IGMG) کشیدند.

در همین زمینه نیز وزارت کشور آلمان چندی قبل اعلام کرد که تنها در سال 2020، دست‌کم 1000 مورد جرم بر ضد مسلمانان و یا مساجد در این کشور ثبت شده و 55 نفر در این جرایم زخمی شده‌اند.

این جرایم شامل حملات فیزیکی، نامه‌های تهدیدآمیز، نفرت پراکنی و نقش بستن علامت‌هایی بر در و دیوار مساجد است.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها