لاوروف: ناتو پس از افغانستان، در مناطقی از آسیا مستقر شد

لاوروف: ناتو پس از افغانستان، در مناطقی از آسیا مستقر شد
سه شنبه 20 مهر 1400 - 11:19

وزیر خارجه روسیه با انتقاد از مواضع تنش‌زای غرب هشدار داد، نیروهای ناتو بعد از خروج از افغانستان در بخش‌هایی از آسیا مستقر شده‌اند.

العالم - اروپا

در شرایطی که توافقات نظامی اخیر آمریکا با استرالیا باعث تشدید تنش‌ها در ایندوپاسیفیک (مناطق حائل اقیانوس هند و آرام) شده است، مسکو درباره تحرکات ناتو هشدار داد.

منابع رسانه‌ای خبر دادند، وزیر خارجه روسیه روز سه شنبه (امروز) درباره مواضع و تحرکات تنش‌زای کشورهای غربی در برخی مناطق آسیا هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری الجزیره، سرگئی لاوروف اعلام کرد که ناتو بعد از خروج از افغانستان نیروها و نظامیان خودش را در بخش‌هایی از آسیا مستقر کرده است.

وزیر خارجه روسیه با هشدار درباره تبعات تحرکات این ائتلاف نظامی غربی اعلام کرد، که ناتو در تلاش برای گرم کردن تنش‌ها در این قاره (آسیا) است.

سرگئی لاوروف اشاره صریحی به مناطق و بخش‌هایی از آسیا که نیروهای ناتو در آن مستقر شدند، نکرده است.

هشدار این دیپلمات ارشد مسکو درباره مواضع تنش‌زای ناتو در آسیا در شرایطی مطرح شده که در هفته‌های اخیر آمریکا و انگلیس یک توافق نظامی جنجالی با استرالیا امضا کردند.

این توافق نظامی که به باور بسیاری از تحلیلگران، هدف از آن مقابله با رشد و قدرت‌گیری چین است، شامل ساخت مشترک زیردریایی اتمی و تحویل آن به استرالیا می‌شود.

مقام‌های ارشد چین و روسیه درباره تبعات این توافق و خطرات آن برای تکثیر سلاح اتمی در منطقه هشدار داده‌اند اما آمریکا و انگلیس این انتقادها را رد کرده‌اند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها