حضور نتانیاهو در دادگاه برای شنیدن شهادت کارچاق‌کن سابق علیه خود

حضور نتانیاهو در دادگاه برای شنیدن شهادت کارچاق‌کن سابق علیه خود
دوشنبه 1 آذر 1400 - 12:35

نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی برای شنیدن شهادت یکی از دستیاران سابقش علیه خود، در جریان پرونده‌های فساد مالی و اداری، در دادگاه قدس اشغالی حاضر شد.

العالم - فلسطین اشغالی

جلسه محاکمه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی در جریان پرونده‌های فساد مالی و اداری، امروز (دوشنبه) بعد از وقفه‌ای چند هفته‌ای ادامه پیدا کرد.

رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند که نتانیاهو امروز برای دومین بار در هفته جاری، در دادگاه قدس اشغالی حاضر شد تا شهادت «نیر هفتز» کارچاق‌کن سابقش علیه خود را بشنود.

خبرنگار روزنامه «جروزالم پست» در محل دادگاه با اشاره به اینکه نتانیاهو و هفتز هر دو در محکمه حاضر شده‌اند، گزارش داد: «آنها نگاهی کوتاه به یکدیگر انداختند، اما بیشتر از نگاه یکدیگر دوری می‌کنند. نتانیاهو سعی دارد خود را معتمد به نفس نشان دهد، اما چندان موفق نیست. هفتز نیز عصبی به نظر می‌رسد، اما لبخند بزرگی می‌زند».

این روزنامه از هفتز به عنوان یکی از مهمترین شهود دادستانی علیه نتانیاهو در پرونده‌های فساد مالی و اداری وی نام برده و نوشت: «او قرار است اطلاعات مهمی را در این پرونده شهادت دهد».

«نوریت لیتمن» معاون سابق دادستان کل رژیم صهیونیستی امروز در یک مصاحبه رادیویی درباره جلسه امروز دادگاه گفت: «اهمیت بسیار زیاد شهادت هفتز به دلیل نیاز به پیوند دو بخش جرم ارتشاء است. هفتز قرار است به آگاهی نتانیاهو از وقایع [مجرمانه] شهادت دهد».

به نوشته جروزالم پست، همزمان با شهادت هفتز، صدای تظاهرکنندگانی که بیرون از دادگاه قدس اشغالی تجمع کرده و نتانیاهو را فاسد می‌خوانند، در داخل جلسه محاکمه شنیده می‌شود.

هفتز در اظهارات خود در دادگاه گفت که به‌عنوان سردبیر ارشد نشریه «یدیعوت آحارونوت» در سال‌های ۱۹۹۰-۲۰۰۹ و در نشریه معاریو از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ فعالیت کرده و سپس بیشتر دوران حرفه‌ای خود را از آن زمان به عنوان ترکیبی از روابط عمومی برای نتانیاهو، رسیدگی به مسائل خصوصی خانواده او و حزب لیکود کار کرده است.

او تصریح کرد که وظیفه‌ش پاکسازی توجه رسانه‌های خصوصی بود تا نتانیاهو بتواند بر اداره کابینه تمرکز کند.

«لیات بن‌آری» معاون دادستان کل این رژیم پیشتر در توضیح اتهامات نتانیاهو با بیان اینکه وی در ارتشاء دست داشته گفته بود نتانیاهو از قدرت خود سوءاستفاده کرد تا در هماهنگی با خروجی‌های رسانه‌ای مرکزی، منافع شخصی‌اش را بهبود بخشد.

پیش از این نیز «گیدئون سعر» وزیر دادگستری گفته بود، وزارتخانه متبوع وی طرحی را برای جلوگیری از سپرده‌شدن مأموریت تشکیل کابینه به نامزدی که در دادگاه به هر جرمی متهم است، آماده کرده است

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها