تلاش ائتلاف سعودی برای توقف پرواز هواپیماهای سازمان ملل به فرودگاه صنعاء

تلاش ائتلاف سعودی برای توقف پرواز هواپیماهای سازمان ملل به فرودگاه صنعاء
سه شنبه 2 آذر 1400 - 20:51

معاون رئیس سازمان هواپیمایی دولت نجات ملی یمن گفت که ائتلاف سعودی در تازه‌ترین جنایت خود در تلاش است که پرواز هواپیماهای سازمان ملل به فرودگاه صنعاء را متوقف کند.

العالم - عربستان - یمن

«رائد جبل» معاون رئیس سازمان هواپیمایی دولت نجات ملی یمن اتهامات ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی درباره فرودگاه بین‌المللی صنعاء را رد کرد.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از جبل گزارش داد که ائتلاف متجاوز، برای توجیه حملات مداوم خود، درباره فرودگاه صنعاء به دروغ، سیاه‌نمایی و وارونه جلوه دادن حقیقت روی آورده است.

وی تأکید کرد، هدف از ادعاهای ائتلاف متجاوز، توقف پروازها و خدماتی است که هواپیماهای سازمان ملل و نهادهای بشردوستانه به ملت یمن ارائه می‌کنند.

این مسئول یمنی خاطر نشان کرد، آنچه این روزها ائتلاف تبلیغ می‌کند، برای مقدمه‌چینی به منظور هدف قرار دادن فرودگاه است؛ چرا که بر اساس معاهدات بین‌المللی، هدف قرار دادن این فرودگاه غیر نظامی، ممنوع است.

شبکه سعودی العربیه روز گذشته برای توجیه حملات هوایی ائتلاف متجاوز، فایل ویدئوی منتشر و ادعا کرد که نیروهای یمنی، فرودگاه صنعاء را به پادگان نظامی تبدیل کرده‌اند.

جبل همچنین تأکید کرد، فیلمی که در شبکه‌های ائتلاف متجاوز دست به دست می‌شود، در فرودگاه نظامی ضبط شده است که در کنار فرودگاه غیر نظامی صنعاء قرار دارد.

این در حالی است که ائتلاف سعودی-اماراتی از آگوست ۲۰۱۶، مانع پروازهای فرودگاه صنعاء شده است، به جز پروازهای متعلق به سازمان ملل یا آژانسهای امدادرسانی.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها