صنعاء در واکنش به اقدام دولت استرالیا علیه حزب‌الله: دیکته‌های آمریکا را اجرا می‌کنند

صنعاء در واکنش به اقدام دولت استرالیا علیه حزب‌الله: دیکته‌های آمریکا را اجرا می‌کنند
پنج‌شنبه 4 آذر 1400 - 11:07

وزارت خارجه دولت نجات ملی در واکنش به تروریستی خواندن حزب‌الله توسط دولت استرالیا گفت، این اقدامات که در راستای اجرای دیکته آمریکاست تأثیری بر جنبش‌های مقاومت و قدرت آن‌ها در منطقه نخواهد گذاشت.

العالم - یمن

وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن اقدام استرالیا در درج نام حزب الله در فهرست گروه‌های تروریستی را محکوم کرد.

یک مقام مسؤول در دولت نجات ملی یمن به خبرگزاری «سبأ» گفت، این اقدام استرالیا که در پی اقدام مشابه انگلیس انجام می‎شود اجرای دیکته‌های آمریکا در راستای خدمت به منافع رژیم صهیونیستی است.

وی افزود، اینکه برخی دولت‌ها، جنبش‌های مقاومت در منطقه غرب آسیا مانند حزب‌الله و حماس را تروریستی می‌خوانند دروغ بودن ادعاهای این دولت‌ها مبنی بر حمایت از صلح و ثبات در منطقه را فاش می‌کند.

این مقام مسؤول تأکید کرد، تروریستی اعلام کردن حزب‌الله در راستای خدمت به ثبات لبنان نخواهد بود و بر مسیر قدرت و رشد محور مقاومت در لبنان، فلسطین، سوریه، ایران و یمن تأثیر نخواهد گذاشت.

وی در پایان از دولت استرالیا و دیگر دولت‌ها خواست در مواضع خود بازنگری و با شجاعت آن را اعلام کنند این رژیم صهیونیستی است که در حال اعمال تروریسم علیه ملت فلسطین است، جنایات جنگی علیه غیرنظامیان مرتکب می‎شود و مرزها و حاکمیت اراضی لبنان را نقض می‌کند.

دولت «اسکات موریسون» بامداد چهارشنبه (۲۴ نوامبر/ ۴ آذر) اعلام کرد تمامیت گروه حزب‌الله را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار می‌دهد.

«کارن اندروز»، وزیر کشور استرالیا با بیان اینکه حزب‌الله از «جهاد اسلامی فلسطین» و «گردان‌های عزالدین قسام» حمایت می‌کند، حزب‌الله را به آنچه «تهدید به حملات تروریستی» خوانده شده متهم کرده است.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها