بورل: نشست وین یک امکان واقعی برای ازسرگیری اجرای کامل برجام است

بورل: نشست وین یک امکان واقعی برای ازسرگیری اجرای کامل برجام است
جمعه 5 آذر 1400 - 17:40

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در توییتی درباره گفت‌وگوی تلفنی خود با وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد بازگرداندن برجام به مسیر اصلی بیش از همیشه ضروری است.

العالم - اروپا

«جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در توییتی درباره گفت‌وگوی تلفنی خود با وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران نوشت: پیش از مذاکرات وین با امیرعبداللهیان گفت‌وگو کردم. بازگرداندن برجام به مسیر اصلی بیش از همیشه ضروری است.

وی در خصوص این مکالمه افزود: ما یک امکان واقعی در پیش داریم و باید به سرعت بحث‌ها را در مورد همه موضوعات مطرح با عمل‌گرایی، واقع‌گرایی و حسن نیت به پایان برسانیم. همکاری کامل با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی کلیدی است.

«حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این گفت‌وگو در آستانه مذاکرات وین برای رفع تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه آمریکا تاکید کرد: اگر طرف‌های مقابل آماده بازگشت به تعهدات کامل خود و رفع تحریم‌ها باشند، دستیابی به یک توافق خوب و حتی فوری امکان‌پذیر است.

امیرعبداللهیان همچنین خطاب به بورل گفت: علی‌رغم عهدشکنی آمریکا و سه کشور اروپایی در برجام، ما با حسن نیت و جدیت در مذاکرات وین حضور می‌یابیم و خواهان توافق خوب و قابل راستی آزمایی هستیم. بازگشت به برجام در عمل باید به معنی پایبندی به تمام مفاد و محتوای آن باشد.

دوشنبه هشتم آذرماه وین میزبان مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ (آلمان، فرانسه، روسیه، چین و انگلیس) برای رفع تحریم‌های آمریکا خواهد بود و علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه ریاست هیأت ایرانی را برعهده دارد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها