فرانسه: هدف ما بازگشت دوجانبه آمریکا و ایران به تعهدات برجامی است

فرانسه: هدف ما بازگشت دوجانبه آمریکا و ایران به تعهدات برجامی است
جمعه 5 آذر 1400 - 20:40

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در کنفرانس خبری گفت که هدف این کشور شفاف بوده و خواستار بازگشت آمریکا به برجام و ایران به تعهدات تحت این توافق است.

العالم - اروپا

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در کنفرانس خبری به سوالی درباره تحولات اخیر درباره برجام پاسخ داد.

یک خبرنگار از سخنگوی وزارت خارجه فرانسه پرسید با توجه به پیشرفت‌های مداوم ایران در برنامه هسته‌ای که برخی از این پیشرفت‌ها دائمی و غیرقابل بازگشت بوده، آیا این موضوع نیازمند مذاکرات کاملا جدید بوده یا فقط به توافقنامه سال 2015 باز خواهید گشت. سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در پاسخ به این سوال گفت: «من شما را به بیانیه تروئیکای اروپا (فرانسه، انگلیس و آلمان) پس از نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ارجاع می‌دهم».

وی در ادامه گفت: «در خصوص برنامه جامع اقدام مشترک، هدف ما شفاف بوده و توسط شرکای اروپایی و دیگر مشارکت کنندگان در برجام و همچنین آمریکا به اشتراک گذاشته شده است. این هدف بازگشت آمریکا به برجام و بازگشت ایران به پایبندی کامل به تعهدات خود تحت توافق است».

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه اضافه کرد: «ما انتظار داریم از سرگیری مذاکرات وین در روز 29 نوامبر (8 آذر) پیشرفت سریعی در دستیابی به این هدف و بر اساس مذاکرات انجام شده طی شش نشست قبلی ایجاد کند».

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها