سفر مشاور امنیتی کاخ سفید به تل‌آویو برای صحبت درباره ایران

سفر مشاور امنیتی کاخ سفید به تل‌آویو برای صحبت درباره ایران
سه شنبه 23 آذر 1400 - 01:00

سه مقام صهیونیست می‌گویند مشاور امنیت ملی کاخ سفید به زودی به فلسطین اشغالی سفر می‌کند تا درباره ایران جلساتی داشته باشد اما کاخ سفید از اظهار نظر در این‌باره خودداری کرده است.

العالم-آمریکا

رسانه‌های رژیم صهیونیستی بامداد سه‌شنبه از سفر قریب‌الوقوع «جِیک سالیوان» مشاور امنیت ملی کاخ سفید به تل‌آویو خبر دادند.

نشریه عبری‌زبان «واللا نیوز» به نقل از سه مقام ارشد صهیونیست نوشت که سالیوان روز چهارشنبه برای برگزاری سلسله نشست‌هایی درباره مسئله برنامه هسته‌ای ایران به فلسطین اشغالی سفر می‌کند.

بر اساس این گزارش، انتظار می‌رود سالیوان با «نفتالی بنت» نخست‌وزیر، «بنی گانتز» وزیر جنگ و «یائیر لاپید» وزیر خارجه رژیم کودک‌کش و جعلی اسرائیل دیدار کند.

این منابع همچنین احتمال دادند که سالیوان به رام‌الله در کرانه باختری نیز برود و با «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار کند.

به نوشته واللا نیوز، سخنگوی کاخ سفید از اظهار نظر درباره سفر سالیوان به تل‌آویو و این گفته‌های مقام‌های صهیونیست خودداری کرد.

پیش از این، لاپید در گفت‌وگو با «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا گفت: «حتی اگر بازگشت به مذاکرات وجود داشته باشد، تحریم‌ها علیه ایران نباید برداشته شوند. پولی که ایران بدست خواهد آورد به صورت تروریسم و موشک تبدیل خواهد شد و توازن منطقه را در کوتاه مدت به هم خواهند ریخت».

گانتز نیز در دیدار با مقام‌های آمریکایی بار دیگر به عجز و لابه درباره خطری که ایران می‌تواند برای موجودیت این رژیم جعلی داشته باشد، پرداخت و با ادعای اینکه ایران در حال آماده‌شدن برای اقدام علیه تل‌آویو است، مدعی شد که این رژیم نیز برای هر سناریویی آماده می‌شود و هر کاری را که لازم است برای حفاظت از خود انجام خواهد داد.

فارس

پربیننده ترین خبرها