پس از حملات داعش به ارتش عراق؛

آغاز عملیات امنیتی گسترده الحشد الشعبی در منطقه «العظیم» استان دیالی

آغاز عملیات امنیتی گسترده الحشد الشعبی در منطقه «العظیم» استان دیالی
يکشنبه 3 بهمن 1400 - 12:21

فرماندهی عملیات الحشد الشعبی عراق از آغاز عملیات امنیتی گسترده در منطقه «العظیم» استان دیالی به دنبال کشته شدن ۱۱ نفر از نیروهای عراقی به دست داعش خبر داد.

العالم ـ عراق

بنابر این گزارش، طالب الموسوی فرمانده عملیات الحشد الشعبی در استان دیالی در بیانیه‌ای اعلام کرد که «ساعت ۷ صبح امروز، تیپ‌های الحشد الشعبی عملیات امنیتی گسترده‌ای را برای تعقیب بقایای داعش در کرانه غربی و شرقی دریاچه العظیم آغاز کرده‌اند».

در این بیانیه آمده است: «این عملیات از چندین محور برای تعقیب بقایای داعش در العظیم در دیالی آغاز شده است. نیروهای شرکت کننده در عملیات، تیپ‌های ۳، ۴ و ۲۰، نیروی ویژه فرماندهی عملیات دیالی متشکل از فرماندهی، اطلاعات، توپخانه‌ و ضد انفجار هستند».

الموسوی افزود: «حملات گاه و بیگاه داعش علیه نیروهای امنیتی عراق، تنها عزما ما را برای مبارزه و تعقیب تروریست‌ها در هر کجا که باشند، راسخ‌تر می‌کند».

وی با اشاره به اینکه «عملیات برای تعقیب بقایای داعش پس از حمله فریبکارانه که قهرمانان ارتش عراق در منطقه العظیم را تحت تأثیر قرار داد، انجام شد»، افزود: «هدف از این عملیات تنگ‌تر کردن حلقه محاصره و مسدود کردن راه نفوذ در کرانه شرقی و غربی دریاچه العظیم است».

فرمانده عملیات الحشد الشعبی در استان دیالی در این بیانیه تأکید کرد که این عملیات با وجود دمای پایین، برودت هوا، سنگلاخ‌ها و حرکت سخت و طاقت فرسا در علفزارها و تالاب‌ها در محدوده عملیات ادامه خواهد داشت.

به دنبال اقدام عناصر تروریست های داعش طی روز جمعه گذشته که ۱۱ نفر از نیروهای عراقی را در منطقه العظیم استان دیالی به قتل رساندند، نیروهای الحشد الشعبی عراق عملیات امنیتی گسترده علیه داعش را در این منطقه اجرا کردند.

گالری

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها