رویترز: سعد الحریری امروز تصمیم سیاسی خود را در باره انتخابات لبنان اعلام می کند

رویترز: سعد الحریری امروز تصمیم سیاسی خود را در باره انتخابات لبنان اعلام می کند
دوشنبه 4 بهمن 1400 - 13:46

به گفته برخی منابع آگاه، سعد الحریری رهبر جریان المستقبل، امروز (دوشنبه) تصمیم خود را در باره انتخابات آتی لبنان رسانه‌ای می‌کند.

العالم ـ لبنان

بنابر گزارش رویترز، سعد الحریری، نخست وزیر پیشین لبنان، امروز (دوشنبه) عدم مشارکت خود را در انتخابات پارلمانی ماه مه لبنان اعلام می‌کند. این خبر از سوی برخی از نزدیکان حریری رسانه‌ای شده است.
حریری از زمان به ارث بردن ردای سیاسی پدرش، رفیق الحریری، پس از ترور او در سال 2005، سه بار به عنوان نخست‌وزیر لبنان انتخاب شده است. اما بخت و اقبال سیاسی او در سال‌های اخیر به شدت تضعیف شده است. گفته می‌شود او حمایت عربستان سعودی را نیز از دست داده است.
حریری از روز پنجشنبه با اعضای جنبش خود (جریان المستقبل) و سیاستمداران ارشد لبنانی دیدار کرده است و قرار است ساعت 4 بعدازظهر امروز (دوشنبه) به وقت محلی تصمیم خود را در باره عدم مشارکت در انتخابات رسماً اعلام کند.
محمد حجار، نماینده مجلس لبنان و عضو جریان المستقبل به رویترز گفت: «به احتمال زیاد، حریری در انتخابات شرکت نخواهد کرد و "جریان المستقبل" نیز به تبعیت از وی در آن مشارکت نخواهد داشت اما حرف آخر همان چیزی است که سعد الحریری خواهد گفت.»
لبنان با یکی از شدیدترین بحران‌های اقتصادی خود در دهه‌های اخیر دست به گریبان است.

عدم مشارکت سعد الحریری در انتخابات و انحلال احتمالی جریان "المستقبل"

پیش از این نیز روزنامه الاخبار با انتشار گزارشی خاطرنشان کرده بود که سعد الحریری در دیدارهای جداگانه و چندین ساعته با فراکسیون پارلمانی المستقبل و دفتر ریاستی آن، نتایج ناامیدکننده‌ای که او و حزبش (جریان المستقبل) از سال 2005 و از طریق سیاست‌ها و ائتلاف‌های اشتباهی کسب کرده است، مورد بررسی قرار دادند.

در جریان بررسی‌هایی که درباره واقعیت مالی، تشکیلاتی، سیاسی و جایگاه مردمیِ جریان المستقبل صورت گرفت، همه نمایندگان به این یقین رسیدند که "جریان المستقبل هیچ جایگاهی در انتخابات آتی ندارد".

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها