ژنرال ارشد صهیونیست: ایرانی‌ها در صنعت ساخت پهپاد توانمندی بسزایی دارند

ژنرال ارشد صهیونیست: ایرانی‌ها در صنعت ساخت پهپاد توانمندی بسزایی دارند
جمعه 8 بهمن 1400 - 20:39

فرمانده سابق ستاد کل تل‌آویو با اشاره به یکی از اقدامات نیروهای سپاه، گفت که ایرانی‌ها در ساخت پهپاد توانمندی بسزایی دارند.

العالم - فلسطین اشغالی

«گادی آیزنکوت» رئیس سابق ستاد کل نیروهای رژیم صهیونیستی در مصاحبه با روزنامه عبری‌زبان «معاریو» به توانمندی‌های پهپادی ایران اعتراف کرده است.

رئیس سابق ستاد کل تل‌آویو در این خصوص گفت: «ایران یک کشور بسیار پیشرفته است. چند سال پیش، یکی از پهپادهای بسیار پیشرفته آمریکایی در حال پرواز در آسمان ایران بود که موتورش از کار افتاد و به نوعی کاملا سقوط کرد. یک سال بعد، همین مدل پهپادها را در ایران دیدیم؛ کاملا مشابه و ساخت ایران! آن‌ها قابلیت‌های بسزایی دارند».

با آنکه آیزنکوت از پهپاد مذکور نامی نبرده است؛ اما به نظر می‌رسد که او به RQ170 آمریکا اشاره دارد که چند سال قبل نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران آن را با موفقیت به زمین نشاندند. رئیس ستاد کل رژیم صهیونیستی در حالی از سقوط این پهپاد سخن می‌گوید که رسانه‌ها با انتشار تصاویری خبر دادند پهپاد بدون هیچگونه آسیبی به زمین نشانده شده است؛ اقدامی که باعث شگفتی رسانه‌ها و کارشناسان خارجی شده بود و آن‌ها می‌گفتند ایرانی‌‌ها «به شیوه نامعلومی» پهپاد آمریکایی را به زمین نشانده‌اند.

گادی آیزنکوت همچنین در بخش دیگری از اظهاراتش از دشواری و پیچیدگی حمله به ایران صحبت کرد و گفت که ایرانی‌ها تأسیسات هسته‌ای خود را در بخش‌های مختلفی از خاک ایران پخش کردند و آن را در اعماق زمین قرار دادند که این کار حمله به آن را بسیار دشوار می‌کند.

معاریو روز گذشته بخشی از این مصاحبه را منتشر کرده بود. طبق اظهاراتی که روز گذشته این رسانه عبری‌زبان از آیزنکوت منتشر کرد، تل‌آویو یک سال و نیم پیش از ترور سردار سلیمانی، پس از یک حمله راکتی به جولان اشغالی، تصمیم ترور سردار را اتخاذ می‌کند؛ اما بر اساس اذعان آیزنکوت، این رژیم در این اقدام ناکام می‌ماند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها