اردوغان رسانه ها را به دلیل محتوای "مضر" به "انتقام" تهدید کرد

اردوغان رسانه ها را به دلیل محتوای
شنبه 9 بهمن 1400 - 13:42

رئیس‌جمهور ترکیه به دنبال تشدید فشارها بر رسانه‌های این کشور است.

العالم - ترکیه

به گزارش شبکه خبری العالم به نقل از رویترز، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه روز شنبه رسانه‌ها را تهدید کرد در صورت انتشار محتوایی که به ارزش‌های اصلی کشور لطمه می‌زند، اقدام تلافی‌جویانه را در دستور کار قرار خواهد داد؛ موضوعی که ممکن است مقدمه‌ای برای سانسور بیشتر در ترکیه باشد.

او در اطلاعیه‌ای گفت که اقدامات لازم برای محافظت از "فرهنگ ملی" ترکیه و جلوگیری از تأثیر نامطلوب بر رشد کودکان این کشور در نتیجه قرار گرفتن در معرض محتوای مضر در تمام رسانه‌های نوشتاری، شفاهی و دیداری ضروری است.

اردوغان مشخص نکرد چنین محتوایی چیست، اما گفت که اقدامات قانونی علیه "فعالیت‌های آشکار یا پنهان از طریق رسانه‌ها با هدف تضعیف ارزش‌های ملی و اخلاقی ما و برهم زدن ساختار خانوادگی و اجتماعی ما" انجام خواهد شد.
اردوغان نزدیک به 20 سال است که در رأس قدرت حضور دارد و اغلب از محتوای رسانه‌ای انتقاد می‌کند که با ارزش‌های مورد حمایت حزب عدالت و توسعه مغایرت دارد.

ترکیه در سال‌های اخیر نیز به سمت افزایش نظارت بر رسانه‌ها حرکت کرده است، به طوری که حدود 90 درصد از رسانه‌های اصلی اکنون متعلق به دولت یا نزدیک به دولت است.

منتقدان اردوغان می‌گویند که او از کودتای نافرجام 2016 برای سرکوب مخالفان و از بین بردن حقوق اجتماعی و تحمل استفاده کرده است.

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها