سوریه: آمریکا در رقه، جنایت جنگی مرتکب شده است

سوریه: آمریکا در رقه، جنایت جنگی مرتکب شده است
دوشنبه 29 فروردين 1401 - 21:14

وزارت خارجه سوریه تأکید کرد ،گزارشهای رسمی آمریکا درباره رقه و بررسی ابعاد فاجعه در آن، دروغ است و سازمان ملل باید به پروند نابودی این شهر و کشتار هزاران نفر از ساکنان آن، رسیدگی کند.

العالم - سوریه

بنابر گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وزارت خارجه این کشور شامگاه دوشنبه درباره جنایات جنگی که ائتلاف موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا در رقه واقع در شمال سوریه مرتکب شد، به دبیر کل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت، نامه فرستاد.

سانا گزارش داد، در بیانیه وزارت خارجه سوریه آمده است، ائتلاف آمریکا، شهر رقه را نابود کرد و هزاران بی‌گناه را به قتل رساند، ولی با این وجود، این مسئله از نظر بین‌‌المللی مورد توجه قرار نگرفته است.

در این بیانیه آمده است، اقدامات ائتلاف در رقه، یکی از فجیعترین جنایاتی است که جامعه بین‌الملل آگاهی کاملی از آن نداشت، ولی زمان آن رسیده است که این مسئله انسانی، حقوقی و سیاسی، روشن شود.

بر اساس این بیانیه، حجم خسارات در زیرساختها و مراکز دولتی و شخصی و تعداد قربانیان در رقه، «عین العرب» و «الباغوز» نشان می‌دهد که آمریکا و همپیمانانش، علیه بشریت جنایت جنگی مرتکب شده‌اند.

این نهاد سوری خاطر نشان کرد، گزارشهای رسمی آمریکا درباره رقه و بررسی ابعاد فاجعه در آن، دروغ است و سازمان ملل باید به پروند نابودی رقه و کشتار هزاران نفر از ساکنان آن، رسیدگی کند.

وزارت خارجه سوریه خاطرنشان کرد، دمشق به طرح این مسئله و رخدادهای رقه و الباغوز ادامه خواهد داد و کشورهایی که در این ائتلاف نیز مشارکت داشتند، از نظر سیاسی، حقوقی و اخلاقی، مسئول این جنایات هستند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها