تداوم خودکشی بین نظامیان جمهوری آذربایجان

تداوم خودکشی بین نظامیان جمهوری آذربایجان
چهارشنبه 21 ارديبهشت 1401 - 16:54

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان از خودکشی یکی از نیروهای خود به دلایل نامعلوم خبر داد.

العالم - آسیا

در تداوم خودکشی بین نظامیان جمهوری آذربایجان رسانه‌های این کشور روز چهارشنبه از خودکشی یکی از اعضای مرزبانی خبر دادند.

به نوشته خبرگزاری «ترند نیوز» یک نظامی کنترل مرزی آذربایجان به نام «طرلان علیزاده» واقع در منطقه «آغستفا» در آپارتمان خود خودکشی کرد. تحقیقات در این خصوص با همکاری دادسرا در حال انجام است.

چندی قبل نیز وزارت دفاع جمهوری آذربایجان از خودکشی یکی از نیروهای خود در بیمارستان نظامی خبر داد. «رامیل رضا قلی اف» نظامی جمهوری آذربایجان به دلیل مشکلات روانی به بیمارستان نظامی منتقل شد. وی از معاینات پزشکی طفره رفت و با بالا رفتن از طبقه بالای ساختمان بیمارستان نظامی با پرتاب خود به پایین خودکشی کرد.

پیشتر گزارش شده بود که در ارتش جمهوری آذربایجان بطور میانگین نزدیک به ۶۰ مورد خودکشی و یا موارد کشته شدن نظامیان رخ می‌دهد که به مراتب بیشتر از تعداد نیروهای کشته شده توسط دشمنان است. اهانت یکی از دلایل اصلی خودکشی نظامیان و به ویژه نیروها وظیفه این کشور ذکر شده است. کمبود پزشک متخصص روحی و روانی در ارتش این کشور نیز مزید برعلت بروز اینگونه حوادث است.

به نظر می‌رسد سایه سنگین نبرد ۴۴ روزه با ارمنستان بابت سرزمین قره باغ کوهستانی هنوز بر بدنه نیرروهای مسلح جمهوری آذربایجان سایه افکنده است.

در رویدادی مرتبط با ارتش جمهوری آذربایجان، وزارت دفاع این کشور بار دیگر از حمله نیروهای ارمنستان خبر داد.

به نوشته وبگاه «وزارت دفاع جمهوری آذربایجان» یگان‌های نیروهای مسلح ارمنستان شامگاه نهم اردیبهشت ماه از مواضع شهرک مرزی «عزیزلی» با استفاده از سلاح‌های سبک مواضع ارتش آذربایجان را شلیک کردند.

یگان‌های ارتش جمهوری آذربایجان نیز اقدامات تلافی جویانه انجام دادند. باکو مدعی شده که هیچ خسارتی به نیروها و تجهیزات نظامی ارتش جمهوری آذربایجان وارد نشده و در حال حاضر وضعیت در این مناطق با ثبات همراه است.

فارس

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها