دیدار الجولانی با هیاتی از ترکیه در ادلب

دیدار الجولانی با هیاتی از ترکیه در ادلب
يکشنبه 1 خرداد 1401 - 10:25

برخی منابع محلی در ادلب از نشستی میان سرکرده هیئت تحریر الشام و هیاتی از ترکیه که از گذرگاه باب الهوی وارد مرزهای سوریه شدند، خبر دادند.

العالم - ترکیه

به نقل از منابع خبری ، یک هیات نظامی ترکیه همراه با کاروانی متشکل از هفت دستگاه خودروی سواری و دو خودروی زرهی حامل سربازانی نقاب‌دار، از ورودی گذرگاه باب الهوی در شمال ادلب، از مرزهای مشترک ترکیه-سوریه عبور کرده و وارد خاک سوریه شدند.

به گفته دو تن از مسؤولان گذرگاه باب الهوی، جمعی از اعضای هیئت تحریر الشام برای استقبال از هیات نظامی ترکیه حاضر شدند و در ادامه دو هیات برای برگزاری نشست به ساختمانی در نزدیکی گذرگاه باب الهوی رفتند که در آنجا ابو محمد الجولانی، سرکرده تروریست‌های هیئت تحریر الشام منتظر آنها بود.

منابع یاد شده افزودند: ده‌ها فرد مسلح در فواصل چند ده متری محل دیدار و نیز اطراف ساختمان حضور داشتند و عبور و مرور کامیون‌ها در روز دیدار به شکل کامل متوقف شد، همچنین مسؤولان گذرگاه اجازه خروج از محل کار خود را نداشتند و تمامی تجهیزات ارتباطی‌شان نیز جمع‌آوری شده بود.

بر اساس این گزارش ، این نشست از زمان ورود هیات نظامی ترکیه به محل دیدار، واقع در فاصله ۲۰۰ متری گذرگاه، حدود دو ساعت ادامه داشت، سپس اعضای دو هیات حدود ساعت چهار محل دیدار را ترک کرده و در بزرگراه حلب-لاذقیه به راه افتادند و ساعت هفت برگشتند و اعضای هیات نظامی ترکیه بلافاصله از گذرگاه باب الهوی از منطقه خارج شد.

برخی اطلاعات منتشر شده از این نشست حاکی از این هستند که محور دیدار دو هیات مساله اتباع خارجی در زندان‌های الجولانی بوده اما جزئیات بیشتری از آن منتشر نشده است.

نشست یاد شده اولین دیداری محسوب می‌شود که الجولانی شخصا و بدون فرستادن هیاتی به نمایندگی از خود در آن حضور داشته است و این اقدام بر اساس درخواست طرف ترکیه‌ای انجام شده است.

ایسنا

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها