پیشنهاد تل‌آویو برای فروش سامانه‌های پدافند هوایی به عربستان سعودی

پیشنهاد تل‌آویو برای فروش سامانه‌های پدافند هوایی به عربستان سعودی
شنبه 11 تير 1401 - 13:26

منابع عبری خبر دادند که در جریان سفر رئیس‌جمهور آمریکا به منطقه، تل‌آویو پیشنهاد فروش سامانه‌های پدافند هوایی به عربستان سعودی را مطرح خواهد کرد.

العالم - فلسطین اشغالی

شبکه عبری «کان»، شامگاه (جمعه)، خبر داد که در جریان سفر «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا به منطقه، تل‌آویو به دنبال عقد معامله‌ای بزرگ با عربستان سعودی خواهد بود.

بنابر گزارش این شبکه عبری، تل‌آویو با میانجیگری آمریکا در تلاش خواهد بود تا معامله‌ای بزرگ برای فروش سامانه‌های پدافند هوایی به عربستان سعودی منعقد کند.

کان اشاره کرد که این پیشنهاد در جریان سفر قریب‌الوقوع رئیس‌جمهور آمریکا به منطقه مطرح خواهد شد و بایدن به پایگاه هوایی «بالماخیم» خواهد رفت و با «بنی گانتز» وزیر جنگ و «آویو کوخاوی» رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی دیدار خواهد کرد.

براساس این گزارش، در جریان بازدید بایدن از پایگاه بالماخیم، توضیحاتی درباره نحوه عملکرد سامانه‌های «گنبد آهنین» و «پیکان» به وی ارائه خواهد شد.

این گزارش در حالی منتشر شده است که وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اخیرا اعلام کرد تل‌آویو در حال ایجاد یک ائتلاف منطقه‌ای تحت حمایت ایالات متحده است.

او مدعی شده بود که این وسیله پیش از این حملات ایران را خنثی کرده است و ممکن است با سفر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در ماه آینده تقویت شود.

گانتز در بیست و چهارم خردادماه و پس از سفر به آمریکا و دیدار با وزیر دفاع این کشور نیز خواستار ایجاد یک ائتلاف منطقه‌ای به رهبری واشنگتن شده بود.

او گفته بود: «شراکت و تقویت ارتباطات عمیق با شرکا و متحدان آمریکایی‌مان و همچنین روابطی که آن را ساختیم و در سال‌های اخیر در حال توسعه آن با کشورهای منطقه‌ بوده‌ایم، عامل اساسی برتری اسرائیل در منطقه است. ما در این روزها به منظور ایجاد شراکت در زمینه اقتصاد، محیط‌ زیست و همچنین امنیت در حال توسعه این روابط، تقویت و تعمیق صلح با مصر، اردن، کشورهای عضو توافقات عادی‌سازی روابط هستیم.»

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها