هیات سازمان ملل به دیدار رهبر اسیر جهاد اسلامی رفت

هیات سازمان ملل به دیدار رهبر اسیر جهاد اسلامی رفت
پنج‌شنبه 20 مرداد 1401 - 10:19

هیاتی از سازمان ملل متحد امروز پنجشنبه به دیدار شیخ «بسام السعدی» از رهبران بارز جنبش جهاد اسلامی فلسطین رفت که در زندان رژیم صهیونیستی به سرمی برد.

العالم_فلسطین اشغالی

شبکه تلویزیونی فلسطین الیوم اعلام کرد: "تور وینلسند" فرستاده سازمان ملل در امور خاورمیانه هیاتی را به دیدار با شیخ «بسام السعدی» از رهبران بارز اسیر جنبش جهاد اسلامی فلسطین فرستاد.

برپایه این گزارش، هدف از این دیدار پیگیری تعهدات مربوط به حفظ آتش بس در غزه اعلام شده است.

آزادی خلیل العواوده و السعدی اسیران فلسطینی از جمله شرط هایی بود که جنبش جهاد اسلامی فلسطین به رژیم صهیونیستی برای توافق آتش‌بس دوشنبه شب در نوار غزه تحمیل کرد.

وینلسند در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توئیتر ضمن اعلام این مطلب افزود: توافق آتش بس بسیار متزلزل است.

وی گفت: من همه طرف ها را به حفظ آرامش دعوت می کنم.

انور ابوطه عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی بامداد چهارشنبه از ملاقات هیأتی از صلیب سرخ جهانی با العواوده و شیخ بسام السعدی در زندان خبر داده بود که نشان از تن دادن تدریجی رژیم صهیونیستی به شروط آتش بس جهاد اسلامی فلسطین دارد.

رژیم صهیونیستی دوشنبه شب هفته گذشته به منزل شیخ «بسام السعدی» از رهبران بارز جنبش جهاد اسلامی در جنین واقع در شمال کرانه باختری اشغالی یورش برده و وی را مورد تعدی قرار داده و به اسارت برد.

یائیر لاپید نخست وزیر رژیم صهیونیستی به دنبال دستگیری شیخ بسام السعدی از رهبران بارز جنبش جهاد اسلامی فلسطین در کرانه باختری و تجاوزگری سه روز علیه غزه که با وساطت مصر و قطر به آتش بس منجر شد، درس سنگین و سختی از مقاومت گرفت که هیچگاه در سپهر سیاسی وی و این رژیم فراموش نخواهد شد.

بر اساس اخبار منتشره طی هفته گذشته، نخست وزیر تازه کار رژیم صهیونیستی بدون درک واقعی از قدرت و توان نیروهای مقاومت با اعزام نیروهای نظامی اقدام به دستگیری شماری از فلسطینیان از جمله بسام السعدی در کرانه باختری کرد و همین امر منجر به بروز نبرد جدید بین این رژیم و مقاومت فلسطین بویژه جنبش جهاد اسلامی فلسطین شد.

وقوع این نبرد و خاتمه زودهنگام آن به دنبال پاسخ کوبنده جهاد اسلامی با شلیک ۶۰۰ موشک به مواضع رژیم صهیونیستی، زوایای مختلفی را در ارتباط با وضعیت سیاسی حاکم در این رژیم، توان و قدرت گروه های مقاومت و جایگاه مردم فلسطین برای جهانیان روشن کرد.

نیتسان هوروویتس رئیس حزب چپ‌گرای صهیونیستی میرتس و وزیر بهداشت کابینه لاپید دوشنبه گذشته اذعان کرد که نخست وزیر از پیامدهای حمله به غزه آگاهی نداشت و نمی‌دانست که عملیات علیه غزه چه پیامدهایی گسترده‌ای به دنبال خواهد داشت.

ایرنا

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها