چین: پکن نمی تواند استقرار سامانه های موشکی آمریکا در کره جنوبی را نادیده بگیرد

چین: پکن نمی تواند استقرار سامانه های موشکی آمریکا در کره جنوبی را نادیده بگیرد
جمعه 21 مرداد 1401 - 19:36

تلاش های آمریکا برای تقویت حضور نظامی خود در شرق آسیا، از جمله استقرار سامانه موشکی بالستیک در کره جنوبی با واکنش چین همراه شد.

العالم_آسیا

به نوشته اسپوتنیک، سخنگوی وزارت خارجه چین نسبت به پیامدهای امنیتی تقویت حضور نظامی آمریکا در شرق آسیا برای کشورش هشدار داد.

«وانگ ون بین» اعلام کرد که پکن نمی تواند استقرار سامانه های دفاعی آمریکا موسوم به تاد (THAAD) در کره جنوبی را نادیده بگیرد. این مقام ارشد وزارت خارجه چین افزود که این امر امنیت استراتژیک چین را تضعیف می کند.

سخنگوی وزارت خارجه چین در نشست خبری روزانه خود تاکید کرد که چین همواره به حاکمیت کره جنوبی احترام گذاشته و نگرانی های امنیتی این کشور را درک کرده است. وانگ ون بین افزود: استقرار سامانه های موشکی تاد از سوی آمریکا در کره جنوبی امنیت راهبردی چین را هدف قرار می دهد و این موضوعی است که از سوی پکن نمی تواند نادیده گرفته شود.

وانگ ون بین در ادامه افزود: ما امیدواریم که طرف کره جنوبی به حل و فصل مناسب این موضوع بر مبنای تفاهم متقابل و اجماع حاصل در نشست وزرای خارجه دو کشور پایبند باشد.

تاد یک سامانه دفاع موشکی ضد بالستیک است که می تواند موشک های بالستیک کوتاه، متوسط و میان برد را منهدم کند. آمریکا و چین دوره تازه ای از تنش ها را به واسطه سفر جنجالی «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا تجربه می کنند.

مهر

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها