۱۱ کشته در نا آرامی‌های مکزیک

۱۱ کشته در نا آرامی‌های مکزیک
شنبه 22 مرداد 1401 - 05:22

مقامات مکزیک اعلام کردند که بر اثر وقوع درگیری میان اعضای دو گروه رقیب در زندان و ناآرامی‌های ناشی از آن در شهر مرزی سیوداد خوارز در ایالت چیهواهو ۱۱ نفر کشته شدند.

العالم-آمریکا

ریکاردو مجیا معاون وزیر امنیت مکزیک جمعه شب گفت که بعد از ظهر پنجشنبه (به وقت مکزیک) ، اعضای گروه جنایت کارسینالوآ که قبلا توسط "ال چاپو" رهبری می‌شد و گروه محلی لوس مکسیکلز در یک زندان با یکدیگر درگیر شدند.

مجیا افزود، پس از این درگیری یک شورش در زندان آغاز شد و دو نفر به ضرب گلوله ماموران زندان کشته و چهار نفر دیگر زخمی شدند. همچنین ۱۶ نفر در این درگیری میان این دو گروه زخمی شده‌اند.

مقامات گفتند که در پی این شورش در زندان، اعضای گروه مکسیکلز به شهر هوارز حمله کرده و ۹ غیرنظامی را به قتل رساندند.

به گفته مقامات، اعضای این گروه جنایت کار در سرتاسر این شهر به سمت مغازه‌ها تیراندازی کرده و بسیاری از آن‌ها را به آتش کشیدند.

در همین حال دولت مکزیک برای کنترل اوضاع بیش از ۶۰۰ نیروی نظامی به این شهر اعزام کرده است.

این جدیدترین تازه‌ترین مورد از موج خشونت‌ها در شهر سیوداد خوارز در ایالت چیهواهوا مکزیک در روزهای اخیر است. پیش از این دو زن در حمله افراد مسلح ناشناس در یک فروشگاه کشته شدند

از اواسط سال ۲۰۰۶ دولت مکزیک از ارتش برای مقابله با فعالیت کارتل توزیع مواد مخدر در این کشور استفاده کرده اما این اقدام در کاهش سطح خشونت‌ها موفق نبوده است.

مقام‌های مکزیک به تازگی برای مقابله با این چالش، به قانونگذاران پیشنهاد داده‌اند سیستم قضایی را اصلاح کنند تا مسیر برای اعمال تدابیر تنبیهی شدیدتر علیه تبهکاران هموار شود.

ايرنا

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها